Srebrny medal Martyny Kotwiły na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U18

Michał Nowak
Polki zdobyły srebrny medal w sztafecie szwedzkiej podczas mistrzostw Europy juniorów młodszych.
Polki zdobyły srebrny medal w sztafecie szwedzkiej podczas mistrzostw Europy juniorów młodszych. Facebook Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Radomiu
Martyna Kotwiła, zawodniczka RLTL ZTE Radom zdobyła srebrny medal w sztafecie szwedzkiej na 1. Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych U18, które odbywały się w Tbilisi.

Sztafeta szwedzka odbyła się ostatniego dnia zmagań. Polki biegły w składzie: Martyna Kotwiła, Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Karolina Łozowska. W eliminacjach osiągnęły czas 2:11.22 wygrywając swój bieg i zajmując trzecie miejsce spośród wszystkich sztafet biegnących w kwalifikacjach.

W niedzielnym finale Polki pobiegły jeszcze szybciej. Czas 2:08.57 dał im drugie miejsce na podium. Tym rezultatem biało-czerwone poprawiły nieoficjalny rekord Polski juniorek młodszych. Do złota zabrakło niewiele. Pierwsze miejsce zajęły Francuzki z czasem wynikiem 2:08.48.