Stal Mielec - Radomiak Radom 1:1

Włodzimierz Łyżwa
W meczu 12 kolejki piłkarskiej drugiej ligi, Stal Mielec zremisowała 1:1 na własnym boisku z Radomiakiem Radom.

Stal Mielec – Radomiak Radom 1:1 (0:0).
0:1 David Kwiek 62, 1:1 Andreja Prokić 78.

Stal Mielec: Liberda – Sulewski, Zalepa, Bieżało, Getinger – Żegleń (71 Bożek), Nowak, Duda, Żubrowski (72 Ślęzak), Prokić – Łętocha (12 Cholewiak).

Radomiak: Kula – Cieciura, Świdzikowski, Sylwestrzak, Sulkowski – Uliczny (75 Wolski), W. Puton, Chrabąszcz, Brągiel – Leandro (75 Śliwiński), Kwiek.
Żółte kartki: Kwiek, Śliwiński, Świdzikowski (Radomiak).
Sędziował: Marcin Szrek z Kielc. Widzów: 2000.

Radomiak do meczu z liderem tabeli, Stalą w Mielcu przystąpił bez dwóch kontuzjowanych piłkarzy, prawego obrońcy Macieja Wasilewskiego i środkowego pomocnika Mateusza Radeckiego. Obaj jednak jak zapewnia sztab medyczny radomskiej drużyny, mają być gotowi do gry na kolejny mecz w ramach 13 kolejki z Wisłą Puławy w Radomiu (18 października, niedziela, godzina 15).

W 11 minucie na boisku przewrócił Sebastian Łętocha, napastnik Stali Mielec przez nikogo nie atakowany. Po chwili został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. W dniu mecz, zawodnik ten obchodził swoje urodziny.
Emocje w meczu lidera Stali z Radomiakiem zaczęły się w ostatnim kwadransie gry pierwszej połowy. W 32 minucie Andreja Prokić urwał się naszym obrońcom i wpadł z piłką w pole karne. Piłka po strzale gracza gospodarzy przeleciała obok słupka i poprzeczki.

Później Radomiak miał dwie bardzo dobre okazje do strzelenia gola. Jedna w tych okazji powinna zakończyć się zdobyciem bramki. W 33 minucie, David Kwiek z kilku metrów zamiast posłać piłkę do siatki podał ją bramkarzowi Tomaszowi Liberdzie. Za dwie minuty ten sam futbolista miał jeszcze lepszą okazję do pokonania golkipera Stali Mielec. Ograł w polu karnym Michała Bierzało i zamiast skierować piłkę do siatki, posłał ją nad poprzeczką. W 43 minucie bliski strzelenia gola był Rossi Leandro, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. W 45 minucie było groźnie w naszym polu karnym. Mateusz Cholewiak próbował zaskoczyć strzałem głową Michała Kulę, ale zrobił do niezbyt dokładnie.

W 55 minucie Radosław Sylwestrzak sfaulował na 17 metrze Bartosza Nowaka. W rzutu wolnego ten sam gracz trafił w mur radomskich piłkarzy. W 58 minucie po strzale głową Sebastiana Zalepy piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 62 minucie po zagraniu piłki z rzutu wolnego przez Bartosza Sulkowskiego na pole karne do Davida Kwieka, który strzałem głową Tomasza Liberę. W odpowiedzi Michał Kula wygrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Żegleniem.

W 78 minucie w naszym polu karnym powstał ogromny kocioł i najbardziej doświadczony gracz Stali Mielec Andreja Prokić wpakował piłkę do siatki. W 83 minucie za wymuszenie rzutu karnego, Przemysław Śliwiński został ukarany żółtą kartką.