Dorota Kułaga
Star wygrał z Pilica 4:2.
Star wygrał z Pilica 4:2. Marcin Słoka
Piłkarze Staru Starachowice, lidera świętokrzyskiej Hummel 4. Ligi, pokonali w meczu kontrolnym trzecioligową Pilicę Białobrzegi 4:2.

Dobra gra i wygrana Staru Starachowice w sparingu z Pilicą Białobrzegi

Pilica Białobrzegi - Star Starachowice 2:4 (1:3)
Bramki: Patryk Walasek, Piotr Grober - Piotr Mikos, Przemysław Śliwiński, Michał Smolarczyk, Bartosz Szydłowski.
Star: I połowa: Michał Nowak - Styczyński, Jagiełło, Gębura, Stefański - Ambrozik, Puton, Mikos, Szydłowski - Śliwiński, Smolarczyk.
Star: II połowa: Zacharski - Mateusz Nowak, Grzywalski, Gębura, Stefański - Persona, Puton, Jefimenko, Gębka - Grunt, Smolarczyk.
Pilica: Koptas – Krawczyk, Walasek, Wiatrak, Niedziela, Bućko, Michalski, Gliński, Zawadzki, Grober, Stawiarz oraz Adamczyk (bramkarz), Uziębło, Świątek, Zwierzchowski, Kencel, Dohojda, Winiarski.

Zobaczcie bramki i skrót meczu Pilica - Star

To był dobry mecz w wykonaniu podopiecznych Staru Starachowice. Mimo straconej bramki szybko odpowiedzieli trzema trafieniami.

- Założenia taktyczne zostały wykonane bardzo dobrze. Na tle trzecioligowego przeciwnika przez cały mecz byliśmy lepszą drużyną. Po 1 połowie na boisku pojawili się zawodnicy, którzy walczą o miejsce w wyjściowej jedenastce. Krótko mówiąc będę miał pozytywny ból głowy aby przyjąć ostateczny kształt "11" na zbliżającą się ligę

- powiedział po meczu trener Tadeusz Krawiec, trener Staru Starachowice, cytowany przez oficjalną stronę Staru.

W Białobrzegach nie wystąpili: Zając, Hajduk, Kaczmarek, Nowocień i Kosztowniak, którzy leczą drobne urazy. Kolejny sparing zaplanowany jest na środę z Moravią Anna-Bud Morawica.

Jeśli chodzi o Pilicę, to tym spotkaniu po raz pierwszy w Pilicy wystąpił obrońca Kacper Wiatrak, zawodnik Radomiaka Radom, który ostatnio był wypożyczony do III-ligowej Chełmianki Chełm. Zawodnik ten jest bardzo bliski podpisania umowy z bialobrzeskim klubem. W spotkaniu ze Starem z różnych powodów nie zagrali Konrad Rudnicki, Wiktor Żurawski, Oskar Wojtysiak, Piotr Drabik oraz Damian Król. Ten ostatni prawdopodobnie zostanie wypożyczony na rundę wiosenną do jednego z klubów ligi okręgowej.