Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie promowało Jabłka Grójeckie na międzynarodowej konferencji

Piotr Stańczak
Piotr Stańczak
Stowarzyszenie chce wykreować wizerunek Jabłek Grójeckich jako wysokiej jakości tradycyjnego produktu.
Stowarzyszenie chce wykreować wizerunek Jabłek Grójeckich jako wysokiej jakości tradycyjnego produktu. Facebook/Jabłka Grójeckie
Stowarzyszenie Sady Grójeckie wzięło udział w międzynarodowej konferencji Open Eyes Economy Summit w Krakowie.

- Polska ma wiele, obecnie coraz bardziej docenianych, produktów regionalnych – mówi Maciej Majewski Prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie, uczestnik konferencji.

Będą dbać o wizerunek

– O tym jak dużą rolę zyskują produkty regionalne, świadczy nasza obecność na jednym z bardziej prestiżowych kongresów ekonomicznych. Jabłka Grójeckie, to nie tylko zdrowy i znany wszystkim owoc, ale przede wszystkim potężna i ciągle rozwijająca się „marka”, która została już doceniona w Polsce i zagranicą - zaznacza Majewski. Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego podaje, że do dnia dzisiejszego mamy blisko 30 produktów posiadających unijne oznaczenia geograficzne i jakościowe.

- Polska nie jest liderem w unijnych zestawieniach produktów regionalnych – dodaje Maciej Majewski. – Jesteśmy raczej w końcowej części stawki, choć wyprzedzamy niektóre kraje. Naturalnie prym wiodą Francja, Włochy i Hiszpania. Na przykład we Francji mamy blisko 200 zarejestrowanych produktów regionalnych.

Z czego wynika ta różnica? Jak twierdzą eksperci, to nie tylko członkostwo w Unii Europejskiej. Europejscy i światowy liderzy, posiadali od dawna własne klasyfikacje i rejestry produktów regionalnych. Poza tym kładziono duży nacisk, aby promować poszczególne produkty lub ich grupy. Dlatego też myśląc Francja – myślimy sery, wina wędliny. Wizerunek tych marek ma ogromny wpływ na ich popularność. - Sądzę, że wizerunek i marketing to zdecydowanie jedna z najważniejszych spraw – mówi prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie.

Tropem zachodnich konkurentów

Jak dodaje Maciej Majewski, podobne działania powinny być podejmowane w Polsce zarówno przez samych producentów, we współpracy z władzami lokalnymi i centralnymi. Sady Grójeckie, to 500-letnia historia wywodząca się od czasów panowania królowej Bony.

- Właśnie w takim celu powstało Stowarzyszenie Sady Grójeckie – mówi Magdalena Wrotek-Figarska, dyrektor Biura Stowarzyszenia.
– Nie tylko wspieramy i reprezentujemy zrzeszonych w naszych szeregach producentów. Przede wszystkim jednak, staramy się wykreować wizerunek Jabłek Grójeckich jako wysokiej jakości tradycyjnego produktu. Wiemy, że podążając tropem naszych zachodnich konkurentów musimy odnieść sukces - ocenia dyrektor biura.

Power Play w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie