Co druga Polka postrzega walentynki jako święto miłości, które warto celebrować, a dla ponad 70 proc. ankietowanych kobiet mogą być one nawet przyczyną rozpadu związku. Jedynie 2 proc. Polek deklaruje, że tego dnia liczy na udany seks.

Jak wynika z sondy „Walentynki 2018 według Polaków” zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń w styczniu tego roku na próbie 1843 respondentów, 85 proc. kobiet biorących udział w badaniu deklaruje, że obchodzi walentynki. Dla Pań najważniejsze w święcie zakochanych jest jego celebrowanie z drugą połówką (33 proc.), dobry pomysł na spędzenie tego dnia (20 proc. ), przyjemne zaskoczenie partnera (19 proc.) oraz udany wybór prezentu (28 proc.). Jedynie minimalny procent kobiet postrzega to święto jako okazję do seksualnych doznań.

Polki są jednak romantyczkami i ponad połowa respondentek liczy na miły, walentynkowy wieczór we dwoje, 27 proc. na wyznanie miłości, a nawet oświadczyny. 14 proc. Pań czeka nawet na list miłosny, kartkę, piosenkę lub wiersz.

Kobiety mówią wprost, że nie mogą obyć się bez święta zakochanych, bo to impuls do zrobienia czegoś pozytywnego i szczerego dla ukochanej osoby (43 proc.),a także święto miłości, zaangażowania i bliskości (27 proc.).

Romantyczne podejście Polek przejawia się także w odpowiedziach dotyczących prezentów. Co trzecia zapytana kobieta zdradziła, że najlepszym upominkiem walentynkowym nie jest rzecz materialna tylko nietypowa niespodzianka, przygotowana przez drugą połowę, na przykład sesja zdjęciowa czy romantyczny masaż.

31 proc. kobiet i 47 proc. panów wskazuje, iż zdecydowanie mężczyźni są lepszymi pomysłodawcami walentynkowych niespodzianek, ponieważ to oni zawsze muszą udowadniać miłość. Co więcej, 28 proc. mężczyzn przyznaje się, iż boi się zawodu partnerki i dlatego musi być pomysłodawcą ciekawych niespodzianek na walentynkowy wieczór.

Co trzecia Polka postrzega również walentynki jako zagrożenie dla związku, gdyż otwarcie przyznaje, iż kobiety przywiązują dużą wagę do tego święta, a mężczyźni nie zawsze potrafią sprostać ich oczekiwaniom. Według 43 proc. nieudane walentynki mogą być kropką nad „i” doprowadzając do rozpadu związku, kiedy się nie układa.

ZOBACZ TEŻ: Polecamy filmy na walentynki


Polecamy na GS24.pl!

Najlepsza restauracja w Szczecinie. ZOBACZ TOP 10!

Największy architektoniczny absurd Szczecina to...


Studniówki w Szczecinie i Stargardzie. Zobacz mnóstwo ZDJĘĆ!


Szmula, Many, Mikmak. Czy znasz szczecińską gwarę? QUIZ