Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Radomiu. Warsztaty i wykłady z udziałem naukowców. Zobaczcie zdjęcia

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
W Kamienicy Deskurów w Rynku odbyła się  debata ekspercka otwierająca Tydzień Przedsiębiorczości.
W Kamienicy Deskurów w Rynku odbyła się debata ekspercka otwierająca Tydzień Przedsiębiorczości. Antoni Sokołowski
Z udziałem naukowców, studentów radomskiego uniwersytetu, młodzieży, przedstawicieli Radomia, obchodzony jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Pomysły na przedsiębiorczość w Radomiu

Jest to już XV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, jaka organizowana jest w Radomiu na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Ważna debata

W dniach 14-18 listopada Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu zorganizował wspólnie z Biurem Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Radomia obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W poniedziałek 14 listopada w Kamienicy Deskurów w Rynku odbyła się debata ekspercka otwierająca Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Spotkanie odbyło się pod tytułem „Potrzeba postaw przedsiębiorczych młodzieży XXI wieku w perspektywie wyzwań rynku pracy”.

W debacie wzięli udział: profesor doktor habilitowany Sławomir Bukowski, rektor Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, doktor Andrzej Gołębiowski - profesor Akademii Handlowej Nauk Stosowanych i dziekan Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych, Zuzanna Waniek - członek zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Janusz Trojanowski - prezes zarządu GGG spółka z ograniczona odpowiedzialnością i wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej.

Debatę poprowadził doktor Mirosław Żurek z Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytut Technologii Eksploatacji.

Wykłady i warsztaty

Od 15 listopada, aż do czwartku 17 listopada można przyjść do Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na wykłady, warsztaty, spotkania kół naukowych.

Wykład „Ile kaw trzeba wypić, żeby powstał projekt studencki? Rzecz o inkubatorze wygłosi Jacek Sztolcman Kierownik Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego. Miejscem spotkania jest Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, przy ulicy Malczewskiego 29, jest to budynek Rektoratu uniwersytetu. Wtorek, w godzinach 11.00-13.00.

Z kolei 16 listopada, w środę ruszają warsztaty dla studentów. „Jak założyć działalność gospodarczą?” opowie doktor habilitowana Marzanna Lament, profesor UTH; dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów. Przewodnicząca Rady Nadzorującej Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

„Pomysł na biznes, czyli jak napisać dobry biznes plan? - to wykład doktor Ewy Ferensztajn -Galardos, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. „Komunikacja w biznesie” - taki temat zaprezentuje doktor Renata Krajewska.

W czwartek 17 listopada będzie spotkanie Kół Naukowych działających na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. A miejscem spotkania będzie Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

W piątek - wizyty studyjne w radomskich firmach z udziałem studentów Uniwersytetu. Celem działalności Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest zapewnienie studentom, poprzez działalność usługową, szkoleniową oraz naukową jak najlepszego przygotowania do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto