Świetny mecz i wygrana w Pruszkowie (zdjęcia)

W meczu pierwszej ligi koszykarzy, Rosa Radom wygrała w Pruszkowie 76:71.
Znicz Pruszków - Rosa Radom

Znicz - Rosa 71:76 (21:15, 18:17, 10:19, 22:25).

Znicz: Krzycki 13 (1 za trzy), Sokołowski, Weathespoon 6, Szymański 6, Malewski - Suliński 6 (2), Makander 8 (1), Fraś 6, Bonarek 0, Czubek 12 (4), Misiewicz 4.

Rosa: Kardaś 5 (1 za trzy punkty), Wiekiera 16 (1), Donigiewicz 11 (1), Radke 17 (1), Przybylski 6 - Maj 0, Podkowiński 11, Nikiel 5, Piros 0, Urbaniak 3, Kapturski 0, Cetnar 2.

Rosa Radom wygrywa mecz za meczem i jak najbardziej poważnie myśli o awansie do ekstraklasy. Po bardzo dobrym meczu Rosa jak najbardziej zasłużenie pokonała Znicza. Podopieczni trenera Piotra Ignatowicza przyjechali do Pruszkowa bez dwóch podstawowych koszykarzy, Jakuba Zalewskiego i Tomasza Sosnowika.

ZACZĄŁ WIEKIERA
Radomianie dobrze grali w obronie, ale dawali sobie rzucać kosze za trzy punkty. W sumie w pierwszych dwóch kwartach gospodarze aż sześć razy celnie dziurawili radomski kosz za trzy oczka. Rosa … nie trafiła ani razu.

ZNAKOMITA DRUGA POŁOWA

Na drugą połowę spotkania radomianie wyszli bardzo zmotywowani i szybko pokazali, że kilka punktów straty można odrobić w kilka minut. Po rzucie za trzy punkty Artura Donigiewicza w 26 min. zrobiło się 44:43 dla Rosy. Kolejna "trójka" tym razem Piotra Kardasia dała prowadzenie 49:47. W sumie tę trzecią kwartę radomianie wygrali 19:10 i wyszli na prowadzenie. Jeszcze lepiej zaczęli czwartą. Paweł Wiekiera trafił za trzy i za chwilę za dwa punkty i na tablicy pojawił się wynik 58:53. Swoje punkty dołożył także Hubert Radke i przewaga Rosy wzrosła do siedmiu punktów (68:61). Końcowe minuty meczu to gra nerwów, z której znacznie lepiej wyszli radomianie i pewnie zainkasowali dwa bardzo cenne punkty. Rosę w Pruszkowie dopingowała spora grupa kibiców. Nie zabrakło władz miasta na czele z wiceprezydentem Radomia, Ryszardem Fałkiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Wójcikiem.