Świetny mecz Rosy Radom i wyjazdowa wygrana z Kingiem Szczecin

SzS
Rosa Radom do domu wróci zadowolona
Rosa Radom do domu wróci zadowolona Tadeusz Klocek
W meczu Polskiej Ligi Koszykówki, King Szczecin przegrał z Rosą Radom 94:103. Nasza drużyna trafiła aż 17 "trójek" w tym meczu.

King Szczecin 94:103 (30:21, 18:29, 25:29, 21:24)

King: Jogela 23, Gavin 13, Paliukenas 7 (2), Harris 7 (1), Diduszko 6 oraz Kikowski 21 (2), Bartosz 8, Kowalczyk 6 (2), Diesatnikow 3.
ROSA: Punter 21 (3), Harrow 18 (1), Sokołowski 17 (4), Auda 11 (1), Trojan 2 oraz Zajcew 18 (4), Piechowicz 8 (2), Witka 5 (1), Bojanowski 3 (1), Zegzuła 0.

Rosa zaczęła od prowadzenia 2:3, ale kolejne cztery punkty zdobyli gospodarze. Po stracie piłki i akcji (2+1), King prowadził już 9:3. Rosa doprowadziła do remisu 11:11. Trwała walka o każdą piłkę, każdy punkt. Wystarczył chwilowy przestój Rosy i szczecinianie po pierwszej kwarcie wypracowali sobie przewagę 9 "oczek".
W drugiej kwarcie to szczecinianie mieli kilka łatwych piłek i nie potrafili ich wykorzystać. Rosa poprawiła obronę i w 15 minucie doprowadziła do wyrównania 38:38. Za chwilę z dystansu trafił Maciej Bojanowski, a po nim MIchał Sokołowski i pod koniec drugiej kwarty wynik był 44:48. Rosa na przerwę schodziła prowadząc różnicą dwóch punktów.
Początek drugiej połowy był bardzo wyrównany. Rosa odskakiwała na 3-4 punkty i zaraz gospodarze odrabiali. Wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Pod koniec trzeciej kwarty dobry fragment gry zaliczyli gracze radomskiej drużyny i wypracowali sobie sześć punktów przewagi przed ostatnią częścią (73:79)
Skuteczna i mądra gra naszej drużyny pozwoliła na odskoczenie na 10 punktów. Co prawda King jeszcze zniwelował stratę do sześciu punktów, ale końcówka należała do Rosy.
Dla radomskiej drużyny było to trzecie zwycięstwo w polskiej lidze (bilans: 3 wygrane-1 porażka).