Święto plonów i wspaniała zabawa w Jedlińsku (zdjęcia)

  Święto plonów i wspaniała zabawa w Jedlińsku (zdjęcia)

  /inia/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Drugie miejsce w turnieju sołectw zajęła Wola Gutowska

  Drugie miejsce w turnieju sołectw zajęła Wola Gutowska ©archiwum

  W minioną niedzielę w Jedlińsku bawiły się całe rodziny
  Drugie miejsce w turnieju sołectw zajęła Wola Gutowska

  Drugie miejsce w turnieju sołectw zajęła Wola Gutowska ©archiwum

  W turnieju sołectw tradycyjnie jedną z konkurencji był bieg w worku.

  W turnieju sołectw tradycyjnie jedną z konkurencji był bieg w worku.

  Turniej Sołectw, Ricardo Show, występ zespołu Lolek Orkiestra czy występ mieszkańców DPS w Jedlance. W niedzielę w Jedlińsku odbyło się Święto Plonów Gminy Jedlińsk i IX Turniej Sołectw. Gwiazdami wieczoru byli Katarzyna i Cezary Żakowie.

  Impreza rozpoczęła się mszą świętą dziękczynną w kościele parafialnym w Jedlińsku, którą odprawił ksiądz Prałat Henryk Ćwiek. Po zakończonym nabożeństwie barwny korowód dożynkowy przeszedł ulicami Jedlińska w asyście orkiestry strażackiej na teren Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam odbyły się dalsze uroczystości dożynkowe.

  WYRÓŻNIENIA I DYPLOMY

  Starostowie dożynek Barbara Malinowska z Jedlanki oraz Jacek Michalski z Klwat wręczyli bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów władzom. Ci podzielili się chlebem z publicznością. Podczas uroczystości rolnicy: Benedykt Tkaczyk i Kazimierz Fijałkowski z Mokrosęka oraz Sławomir Szczęsny z Ludwikowa otrzymali dyplomy od Spółdzielni Mleczarskiej Ryk.

  Wyróżnienia przyznane przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego otrzymali także przedsiębiorcy z terenu gminy. Okazją było 25-lecie przemian gospodarczych jakie zaszły w naszym kraju na początku lat - 80 ubiegłego stulecia.

  Na zakończenie części dożynkowej zorganizowano konkurs wieńców dożynkowych, które tak starannie wykonali mieszkańcy poszczególnych sołectw. I miejsce przypadło wieńcowi ze Wsoli, II miejsce ex aequo wsi Piaseczno i Wierzchowiny trzecie - Woli Gutowskiej i Jedlance. Wszystkie grupy otrzymały nagrody pieniężne.

  Wieniec wsi Wsola będzie reprezentował gminę na dożynkach powiatowych w Taczowie.

  WYSTĘPY I PIĘKNE STOISKA

  Podczas imprezy nie zabrakło występów. Były przyśpiewki i wiersze przygotowane specjalnie na tę okazję przez mieszkańców Bierwieckiej Woli, Jedlanki, Jedlińska, Piaseczna, Wsoli, Wierzchowin, Woli Gutowskiej i Ludwikowa oraz występ DPS Jedlanka.

  Tradycyjnie sołectwa wystawiały przepięknie zdobione stoiska. Można było się posilić, obejrzeć rękodzieło, obrazy czy rzeźby. Za prezentację sołectwa i przygotowanie stoiska otrzymali: I miejsce i 1000 złotych -Jedlińsk, II miejsce i 700 złotych - Wierzchowiny, Wola Gutowska, Piaseczno, III miejsce i 500 złotych otrzymało sołectwo Wsola, a także Ludwików, dla którego nagrodę ufundował sponsor firmy Kratki.pl o wartości 500 złotych.

  ROZGRYWKI I WYSTĘPY

  Do rozgrywek turniejowych stanęło 6 sołectw, które zmierzyły się w 7 konkurencjach. Zwyciężyła miejscowość Ludwików, która otrzymała. Kolejne miejsca zajęły Wola Gutowska i Wierzchowiny, Jedlińsk, Wsola i Piaseczno. Oprócz nagród pieniężnych sołectwa otrzymały cenne nagrody rzeczowe od sponsorów. W konkursie na najlepszy tradycyjny chleb zwyciężyła Anna Wikło. Nie zabrakło też innych konkursów oraz otwarcia wystawy poplenerowej II-ego Międzynawowego Pleneru Malarskiego - Jedlińsk 2014.

  Podczas imprezy najmłodsi mieszkańcy mogli skorzystać z licznych atrakcji. Były zabawy animacyjne, malowanie twarzy czy puszczanie baniek mydlanych, a także program ekwilibrystyczny w wykonaniu artysty cyrkowego o pseudonimie Ricardo Show. Na scenie wystąpił zespół Lolek Orkiestra oraz para aktorów z popularnego serialu Katarzyna i Cezary Żak. Aktorzy wystąpili ze swoim programem kabaretowym. Ostatnim punktem programu był teatr Ognia Mantra.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ