Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Święto Teatru w Zwoleniu trwało dwa dni (zdjęcia)

/pok/
W tym roku występowała rekordowa liczba uczestników.
W tym roku występowała rekordowa liczba uczestników. Dom Kultury
Rekordowa liczba uczestników sprawiła, że tegoroczne Teatrałki Zwoleńskie trwały dwa dni. W tym czasie widzowie mogli podziwiać występy 16 grup.
Dzięki inscenizacjom miłośnicy teatru mogli  obejrzeć ożywione bajki z dzieciństwa
Dzięki inscenizacjom miłośnicy teatru mogli obejrzeć ożywione bajki z dzieciństwa

Dzięki inscenizacjom miłośnicy teatru mogli obejrzeć ożywione bajki z dzieciństwa

Organizowane przez zwoleński Dom Kultury święto teatru odbywało się po raz trzeci. Pierwotnie planowano, że wszystkie przedstawienia zostaną zaprezentowane we wtorek 30 kwietnia, ale ponieważ do przeglądu zgłosiło się ponad 200 młodych artystów z 16 grup, to jest dwa razy więcej niż w poprzednich edycjach, zmieniono te plany.

Młodych aktorów ze Zwolenia, Babina, Zakrzówka, Kowalkowa, Niedarczowa, Baryczy i Strykowic Górnych witała dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska a oficjalnego otwarcia przeglądu teatralnego dokonali Bogusława Jaworska - burmistrz Zwolenia i starosta zwoleński - Waldemar Urbański.

W poniedziałek 29 kwietnia na scenie Domu Kultury zaprezentowali się uczestnicy w kategorii przedszkola - klasy O i klasy I-III. Dzięki inscenizacjom miłośnicy teatru mogli przenieść się na majową łąkę i obejrzeć ożywione bajki z dzieciństwa, a ich dramaturgia mogła zachwycić nawet bardzo wymagającego widza.

Jury w tej kategorii przyznało I miejsce teatrzykowi Iskierki z Publicznego Przedszkola w Zwoleniu za spektakl "Eko- Królewna" przygotowany przez Annę Tadej i Jolantę Mazur; II miejsce Smerfikom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalkowie za przedstawienie "Czerwony Kapturek" w reżyserii Teresy Kowalczyk zaś III grupie teatralnej Anny Kuc Promyki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu za przedstawienie "Majowa łąka".

W kategorii II - klasy I - III miejsce zdobyły Bajkowe Skrzaty z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie za przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu" przygotowane przez instruktorki Justynę Kochanek i Mariolę Chołuj z tejże szkoły, II miejsce zajął zespół teatralny Skrzaty z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedarczowie za przedstawienie " Calineczka" w reżyserii Emilii Bernaciak i Anny Wołczyńskiej zaś III miejsce teatrzyk Reanaty Halot Teatrzyk Bez Nazwy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zakrzówku za spektakl "Cudnalińscy".

30 kwietnia prezentowały się starsze grupy, prezentując różnorodny repertuar od edukacyjnego, po Czerwonego kapturka w wersji angielskiej i "klasykę" w wykonaniu gimnazjalistów. Komisja w tym dniu przyznała w kategorii klasy IV - VI I miejsce dla grupy teatralnej HAPPY GIRLS z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu za spektakl "O zdrowiu na poważnie i na wesoło" przygotowanej przez Urszulę Podsiadły; II miejsce dla grupy teatralnej NIEPOKORNI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu za ciekawe w formie przedstawienie "Dziady" w reżyserii Anny Tatak i Agnieszki Śmietanki, natomiast III miejsce dla Domu Kultury ze Zwolenia za spektakl "Wieloryb tarapateński" przygotowany przez Ewę Bulzacką oraz dla Publicznej Szkoły Podstawowej z Kowalkowa za spektakl "Świat Starożytnej Grecji" spektakl wyreżyserowany przez Annę Górską.

… mogli też przenieść się na majową łąkę
… mogli też przenieść się na majową łąkę

… mogli też przenieść się na majową łąkę

W grupie gimnazjalistów I miejsce zdobyła grupa Talento z Domu Kultury za satyryczny spektakl "Othello i Julia" w reżyserii Ewy Bulzackiej, II miejsce grupa Stryki z Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych za spektakl z wspaniałymi kostiumami "Wampiryzm okiem gimnazjalisty" przygotowany przez Anetę Pyrgiel.

W kategorii V Teatr Jednego Aktora I nagrodę otrzymała Nikola Wieczerzyńska z Domu Kultury za przedstawienie "Para butów" w reżyserii Ewy Bulzackiej. Ponadto przyznano nagrodę specjalną dla Sebastiana Kramka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie za rolę króla w przedstawieniu "Księżniczka na ziarnku grochu" oraz nagrodę specjalną za rolę Calineczki dla Martyny Miroty z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedarczowie i dla Mileny Siczek z tej samej szkoły za pomysł na kostium motyla.

Nagrodę specjalną w postaci statuetki ufundował też Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu za utwór muzyczny przygotowany na przegląd - przypadła ona solistce z przedstawienia "Księżniczka na ziarnku grochu" z Babina.

Przewodniczący komisji Jerzy Irański podziękował dzieciom, młodzieży, nauczycielom, opiekunom, rodzicom za wspólne, pełne energii Teatralne Święto, a organizatorom za pomysł i sprawną organizację.

- Cieszy nas fakt, że wzrasta zainteresowanie przeglądem teatralnym, że na scenie pojawiają się bohaterowie w barwnych strojach przygotowanych z gustem i pomysłowością - podsumowała tegoroczną imprezę Anna Wieczerzyńska, dyrektor zwoleńskiego Domu Kultury. A następne Teatrałki - za rok.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie