Szczepienia przeciw koronawirusowi w powiecie lipskim. Jak...

  Szczepienia przeciw koronawirusowi w powiecie lipskim. Jak zarejestrować się na szczepienie? Lista punktów szczepień (ADRESY, TELEFONY)

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wiadomo już, że w 11 placówkach medycznych z powiatu lipskiego będzie można najpierw się zarejestrować a następnie zaszczepić się przeciwko COVID-19.
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Wiadomo już, że w 11 placówkach medycznych z powiatu lipskiego będzie można najpierw się zarejestrować a następnie zaszczepić się przeciwko COVID-19. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało ich spis. Na liście są punkty szczepień z Lipska i innych miejscowości na terenie naszego powiatu. W piątek, 15 stycznia rusza również rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak zarejestrować seniorów na szczepienia na Covid-19.
  W piątek, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od kolejnego piątku, 22 stycznia, zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. W poniedziałek, 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów również w powiecie lipskim. Poniżej publikujemy listę placówek medycznych na terenie powiatu, w których będzie można się zaszczepić przeciwko koronawirusowi.

  PONIŻEJ W GALERII LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W POWIECIE LIPSKIM - ADRES I TELEFONY
  Zobacz galerię

  Jak zarejestrować się na szczepienie w powiecie lipskim. Instrukcja krok po kroku.

  Jeżeli jest już Twój etap rejestracji masz trzy możliwości zapisu na szczepienie:
  • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

  Można to zrobić samemu lub może zapisać nas ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziemy mieć numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzemy dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  • Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

  Jeżeli chcemy zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktujmy się z nim. Jeśli w wybranym punkcie szczepień nie znajdziemy dogodnego terminu, możemy zadzwonić na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień niedaleko z terminem, który nam pasuje.

  PONIŻEJ W GALERII LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W POWIECIE LIPSKIM - ADRES I TELEFONY
  Zobacz galerię
  • Rejestracja elektroniczna poprzez Internetowe Konto Pacjenta dostępne na pacjent.gov.pl

  Aby założyć Internetowe Konto Pacjenta należy mieć profil zaufany. Można go potwierdzić w wielu instytucjach, na przykład w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Urzędzie Skarbowym, a także w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jak to zrobić? Wchodzimy na portal pacjent.gov.pl i tam wypełniamy elektronicznie wniosek o profil zaufany oraz klikamy „wyślij”. Następnie udajemy się na przykład do jednego z punktów Narodowego Funduszu Zdrowia i tam pracownik w kilka chwil ten profil zatwierdzi. Następnie wracamy do domu i znów na stronie pacjent.gov.pl wypełniamy formularz do Internetowego Konta Pacjenta. System sam poprowadzi nas krok po kroku. Osobom starszym, które nie korzystają z Internetu, mogą pomóc członkowie rodziny.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dbaj o siebie REHABILITACJA

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Kobieta Przedsiębiorcza 2019 - partnerzy

  Kobieta Przedsiębiorcza 2019 - partnerzy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Echa Dnia za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”