Szczepimy Miasto Pionki

Materiał informacyjny - GMINA MIASTA PIONKI
Miasto Pionki, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, realizuje Narodowy Program Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W gminie powstał gminny punkt szczepień, by mieszkańcy mogli szybko, bezpiecznie i wygodnie się zaszczepić i uchronić przed zagrożeniem, jakie niesie zakażenie koronawirusem. Gmina organizuje także bezpłatny transport na szczepienie osobom, które spełniają określone warunki.

Tu podaj tekst alternatywny
Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk

Drodzy mieszkańcy Miasta Pionki!

Trwa Narodowy Program Szczepień. Więc bądźmy mądrzy i świadomi aby żyć i funkcjonować w bezpiecznym mieście. Dlatego namawiam wszystkich szczepmy się przeciwko wirusowi COVID-19. Dotychczas byliśmy i jesteśmy najbardziej wyszczepioną gminą w powiecie radomskimi, tak trzymajmy. Gdyż tylko dzięki szczepieniu uporamy się z pandemią. Namawiam do szczepienia.

Jak zaszczepić się w Pionkach?

W mieście Pionki funkcjonują cztery punkty szczepień:

 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej: ul. Sienkiewicza 29, Pionki
 • Przychodnia Centrum Sp. z.o.o.: ul. Adama Mickiewicza 26, Pionki
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDYK Sp. z.o.o.: ul. Sienkiewicza 4, Pionki
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZDROWIE Sp. z.o.o.: ul. Legionistów 38, Pionki

Informacji o szczepieniach udziela:

 • Biuro Obsługi Mieszkańca: tel. 48 341-42-00 lub 516-275-849
 • sekretariat Burmistrza Miasta Pionki: 48 341-42-99 w godz. 7.30-15.30

Z darmowego transportu mogą skorzystać:

 • osoby znajdujące się w takiej sytuacji życiowej, która uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień.
 • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Jak się zarejestrować na szczepienie?

Masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

Wymaga zalogowania się przez Profil Zaufany. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Możesz skorzystać z szybkiej ścieżki rejestracji na szczepienie – bez logowania się przez Profil Zaufany. Wystarczy, że podasz swój numer PESEL, nazwisko i numer telefonu, a zaproponujemy ci termin i miejsce szczepienia. Wejdź na stronę https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth i przejdź na stronę e-rejestracji. Wybierz jedną z dwóch ścieżek: „szybka rejestracja”. Wpisz dane i kliknij „Zarejestruj się”. Otrzymasz wiadomość SMS z kodem. Wpisz kod w okienko, które pojawiło się po kliknięciu Zarejestruj się. Po zapisaniu się na termin szczepienia, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie z systemu e-zdrowie.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Informacji o szczepieniach udziela:

Biuro Obsługi Mieszkańca: tel. 48 341-42-00 lub 516-275-849
sekretariat Burmistrza Miasta Pionki 48 341-42-99 w godz. 7.30-15.30

4. Wyślij SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Bo uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem! Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.

 • Bo uratujesz komuś życie! Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną.
 • Bo możesz! Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.
 • Bo pomożesz zwalczyć pandemię na świecie! Od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa.
 • Bo zyskasz spokój! Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.
 • Bo szczepionki są bezpieczne! Szczepionki są badane przez najlepszych naukowców z całej UE. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Leków.
 • Bo zostaniesz zbadany! Przed szczepieniem zostaniesz przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzisz swój aktualny stan zdrowia.
 • Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności! Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.

Powrót do normalności oznacza: odejście od maseczek, swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi, powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych, dalszy rozwój gospodarki, ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienia, swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i teatrów, wakacje bez ograniczeń, poprawę jakości życia nas wszystkich. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.

- dane z gov.pl/szczepimysie

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Wideo

Dodaj ogłoszenie