Szczypiorniści Uniwersytetu Radom przegrali na wyjeździe z SPR PWSZ Tarnów na inaugurację pierwszej ligi

Michał Nowak
Uniwersytet Radom przegrał w Tarnowie na inaugurację pierwszej ligi.
Uniwersytet Radom przegrał w Tarnowie na inaugurację pierwszej ligi. Tadeusz Klocek / archiwum
Drużyna Uniwersytetu Radom nie może zaliczyć do udanych pierwszego spotkania ligowego w sezonie 2018/19. Podopieczni trenera Mariusza Greli przegrali na wyjeździe z SPR PWSZ Tarnów 21:32.

SPR PWSZ Tarnów - KS Uniwersytet Radom 32:21 (14:9)
Uniwersytet: Markowski, Hernik - Kubajka 7, Gruszczyński 6, Kowalczyk 4, Socha 1, Wasik 1, Kiraga 1, Banaczek 1, Wołowiec, Maszczyński, Pawelec, Joof.

Oba zespoły mają nieco inne cele na te rozgrywki. Ekipa Uniwersytetu Radom została mocno odmłodzona w stosunku do poprzedniego sezonu, natomiast drużyna z Tarnowa wydaje się być jednym z faworytów zmagań.

Gospodarze na początku osiągnęli trzybramkową przewagę (3:0), potem gra się wyrównała. Duża w tym zasługa Adriana Gruszczyńskiego i Marka Kubajki, którzy zdobyli odpowiednio dwa i trzy gole w tym okresie (6:5). Ten stan utrzymał się jednak właściwie tylko przez pierwszy kwadrans. Potem drużyna z Tarnowa odskoczyła radomianom, do przerwy powiększając przewagę do pięciu trafień (14:9).

W drugiej części meczu to prowadzenie z minuty na minuty wzrastało. Po 38 minutach było już 20:13. Tak wysokiej przewagi miejscowi nie oddali. Choć radomianie walczyli, to nie byli w stanie dorównać lepiej dysponowanemu rywalowi. W końcówce prowadzenie drużyny z Tarnowa wzrosło do 11 bramek (31:20) i taką też różnicą zakończył się ten mecz - 32:21.