Sześć medali zdobyli pływacy Wodnika Radom na mistrzostwach Polski

Paulina Nogaj w Łodzi zdobyła cztery medale.
Paulina Nogaj w Łodzi zdobyła cztery medale. Polski Związek Pływacki
Jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe medale zdobyli pływacy Wodnika Radom podczas mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Łodzi. Cztery z tych medali zdobyła Paulina Nogaj, która na codzień studiuje w Stanach Zjednoczonych.

Reprezentantka radomskiego Wodnika w rywalizacji seniorów zdobyła brązowy medal w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym osiągając czas 1.00.35 min.

Lepiej studiującej w Stanach Zjednoczonych reprezentantce Wodnika powiodło się w kategorii młodzieżowej. Tytuł mistrzyni Polski zdobyła na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 25.95 sekundy. Srebro zdobyła na 200 metrów stylem dowolnym z czasem 2.03.51 min.

Dobry występ sztafety

Medale Pauliny Nogaj nie były jedynymi wywalczonymi przez reprezentantów radomskiego Wodnika w Łodzi.

Sztafeta Wodnika 4x100 metrów stylem dowolnym w składzie Paulina Nogaj, Renata Wierzyńska, Magdalena Sońta i Adrianna Mendyk sięgnęła po młodzieżowe wicemistrzostwo Polski. Sztafeta uzyskała czas 4.07.97 min.

W tej kategorii wiekowej brązowy medal na 400 metrów stylem zmiennym zdobyła Adrianna Mendyk z czasem 5.15.08 min.