Szlachetna Paczka. Finał w Radomiu i regionie. Potrzebujący...

  Szlachetna Paczka. Finał w Radomiu i regionie. Potrzebujący dostali niezbędne wsparcie

  Mateusz Kaluga

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wolontariusze szlachetnie pomagali potrzebującym
  1/25
  przejdź do galerii

  Wolontariusze szlachetnie pomagali potrzebującym ©Tadeusz Klocek

  W sobotę zaczął się kolejny finał Szlachetnej Paczki. Dary przekazywane prosto z serca dotarły do wielu najbardziej ubogich rodzin z terenu Radomia i okolic.


  Zobacz galerię

  Hojni darczyńcy  Z roku na rok coraz więcej jest osób, którzy aktywnie włączają się w pomoc uboższym. Tylko w samym Radomiu pomoc otrzymało 88 najbardziej potrzebujących rodzin, tam działało trzy rejony.

  Po za tym magazyny były tez w: Kozienicach - 22 rodziny otrzymały pomoc, Belsku Dużym oraz Mogielnicy 17, Białobrzegach - 36, Szydłowcu - 21, Lipsku - 22, Grójcu -17, Wolanowie - 26 oraz w Wierzbicy -18. Łącznie działało w tych magazynach ponad stu wolontariuszy.

  Różnorodne paczki  Ludzie do radomskiego magazynu w Zespole Szkół Ekonomicznych przynosili różne rzeczy. Od paczek z żywnością i artykułami chemicznymi, odzieżą i obuwiem, zabawkami, po łóżka, lodówki, czy węgiel. To wszystko wspólnie z wolontariuszami, do rodzin wozili radomscy ratownicy pogotowia. W radomskim sztabie w rozwożenie darów włączyli się również żołnierze.

  Wolontariuszy odwiedził w sobotę również Radosław Witkowski, prezydent Radomia, który włączył się w pomoc.

  - Okres świąteczny to bardzo wesołe chwile i to dobrze, że potrafimy pomagać również innym, że pamiętamy o bardziej potrzebujących. Radomianie to wspaniali ludzie, otwarci na potrzeby i to jest piękne - mówił prezydent, który był również w jednym z zespołów, który przygotowywał prezent.

  Bezinteresowna pomoc  Jakie uczucia towarzyszą potrzebującym, kiedy dostaną wymarzoną paczkę? - Ludzie różnie reagują. Najczęściej płaczą, ale są to łzy szczęścia, które później zamieniają się w wielką radość. Wszyscy nam dziękują za bezinteresowną pomoc - mówią zgodnie wszyscy radomscy wolontariusze.

  Dla pomagających to również wielkie chwile.

  - Nie da się opisać uczucia, które towarzyszą nam w czasie, gdy wchodzimy do domu z paczką. Ja jestem pierwszy raz wolontariuszką. Ale do tej pory byłam darczyńcą i miałam okazję być przy wręczaniu paczek. Czuje się wtedy spełniona, a przede wszystkim wiem, że ta paczka może dać im motywację do walki o lepsze jutro. Bez wątpienia warto pomagać - mówiła Magdalena Seremak. W Radomiu działało około 50 wolontariuszy.
  QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]