Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka w Radomiu. Szukają wolontariuszy

wit
Od lewej: Radosław Figarski - lider rejonu Radom Glinice, wolontariusze Aneta Krasowska, Monika Szczepanik, Milena Figarska i Monika Kępska - lider rejonu Radom Śródmieście.
Od lewej: Radosław Figarski - lider rejonu Radom Glinice, wolontariusze Aneta Krasowska, Monika Szczepanik, Milena Figarska i Monika Kępska - lider rejonu Radom Śródmieście. Michał Łagowski
Wolontariuszem Szlachetnej Paczki może być każdy, kto czuje potrzebę pomagania innym, ma wrażliwość, empatię, potrafi mądrze pomagać. W Radomiu odbędzie się szósta edycja tej akcji i wciąż potrzebni są wolontariusze. Do 15 października trwa rekrutacja wolontariuszy. Wszyscy chętni mogą rejestrować się na stronie www.superw.pl.

Wolontariuszem Szlachetnej Paczki może być każdy, kto czuje potrzebę pomagania innym, ma wrażliwość, empatię, potrafi mądrze pomagać. W Radomiu odbędzie się szósta edycja tej akcji i wciąż potrzebni są wolontariusze. Do 15 października trwa rekrutacja wolontariuszy. Wszyscy chętni mogą rejestrować się na stronie www.superw.pl.

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 10 i 11 grudnia. Do tego czasu wolontariusze muszą wytypować rodziny, które otrzymają pomoc, a także pozyskać wszystko to co jest im potrzebne - dzięki ludziom wrażliwego serca.

- Najlepiej żeby kandydatami na wolontariuszy były osoby dorosłe, ale te młodsze też mają szansę. W naszym gronie są bowiem i niepełnoletni. Radom będzie podzielony na trzy rejony: Radom Północ, Radom Śródmieście i Radom Glinice. Na razie nie wiemy czy będzie jedno wspólne miejsce w którym będziemy magazynować paczki czy będzie ich więcej- mówi Monika Szczepanik, wolontariusz i specjalista do spraw promocji Szlachetnej Paczki, lider Akademii Przyszłości.

Zadaniem wolontariuszy jest odnalezienie rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. - To właśnie wolontariusze kwalifikują lub nie rodziny do udziału w projekcie. Następnie ustalają jaka pomoc jest im potrzebna. Tu nie może być przypadkowości - mówi Monika Szczepanik.

W ubiegłym roku w trakcie trwania akcji dwoje wolontariuszy wycofało się.

- Chcemy takich sytuacji uniknąć, dlatego decyzja o wstąpieniu w szeregi Szlachetnej Paczki musi być przemyślana - dodaje nasza rozmówczyni.

Monika Szczepanik wolontariuszką Szlachetnej Paczki jest już po raz drugi.

- To wspaniałe doświadczenie. Nie zapomnę jak w ubiegłym roku wytypowałam do pomocy jedną z rodzin spod Radomia. To była mama z czwórką dzieci. Ich tata zmarł i żyło im się bardzo ciężko. Rodzina zgodziła się na pomoc, gdy zawieźliśmy jej paczki a pomagali w tym żołnierze wszystkim cisnęły się łzy do oczu - wspomina wolontariuszka.
Akcja Szlachetna Paczka będzie też realizowana między innymi w Przysusze, Wierzbicy i Wolanowie. Po raz pierwszy włącza się w nią powiat białobrzeski.

- Wolontariusze mogą zgłaszać się na adres szlachetna [email protected].

Organizatorzy chcą objąć pomocą 49 rodzin.

- Potrzebujących będziemy szukać współpracując z ośrodkami pomocy społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie - mówi Milena Kalinowska, regionalny koordynator szlachetnej Paczki w powiecie białobrzeskim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie