Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetny gest funkcjonariuszy z Żytkowic. Przekazali karmę dla schroniska w Pionkach

OPRAC.:
Łukasz Kościelniak
Łukasz Kościelniak
Na zdjęciu porucznik Paweł Wójcik z Zakładu Karnego w Żytkowicach.
Na zdjęciu porucznik Paweł Wójcik z Zakładu Karnego w Żytkowicach. Zakład Karny w Żytkowicach
Na szlachetny gest zdecydowali się funkcjonariusze Zakładu Karnego w Żytkowicach. Zakupili oni karmę dla zwierząt, które przebywają obecnie w schronisku Przytulisko - Eko Pionki.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Symboliczne wsparcie spotkało się z dużą wdzięcznością osób prowadzących placówkę, które zgodnie stwierdziły, że obecnie każda pomoc jest na wagę złota. Bezdomne i porzucone psy zasługują na odrobinę ciepła i dobrego jedzenia. Funkcjonariusze mają nadzieję, że jak najszybciej trafią do nowych domów i dobrych właścicieli, którzy pozwolą im rozpocząć nowe życie.

Bezinteresowna zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt to pomoc tym, którzy sami nie mogą zatroszczyć się o swój byt. Pomagać można na wiele sposobów, nie tylko przez zbiórki i darowizny. Funkcjonariusze żytkowickiej jednostki udowodnili tym samym, że pomimo faktu, iż swe codzienne zadania służbowe wykonują w bardzo specyficznych realiach, nie są jednak obojętni na los bezdomnych zwierząt.

Zakład Karny w Żytkowicach to jednostka typu półotwartego, przeznaczona dla dorosłych recydywistów. Pojemność Zakładu Karnego w Żytkowicach wraz z Oddziałem Zewnętrznym w Pionkach to 561 miejsc. Jednostka dysponuje punktem bibliotecznym, radiowęzłem, świetlicami, boiskiem sportowym, fryzjernią oraz pracownią artystyczną i salą ćwiczeń. W Zakładzie Karnym w Żytkowicach nie funkcjonują oddziały terapeutyczne, szpitalne oraz ośrodki diagnostyczne. Zakład usytuowany jest w gminie Garbatka-Letnisko w powiecie kozienickim, położony jest przy zjeździe z drogi powiatowej nr 691, przy stacji kolejowej Żytkowice.

Historia jednostki jako zakładu karnego rozpoczęła się 10 lutego 1983 roku po tym, jak 4 lutego 1983 roku przestał tu istnieć Ośrodek Przystosowania Społecznego, działający od 1975 roku. Do ośrodka kierowani byli recydywiści, którzy zakończyli odbywanie zasadniczej kary pozbawienia wolności. Było to miejsce, w którym poprzez pracę mieli stopniowo przygotowywać się do powrotu do społeczeństwa, a że pracy nie brakowało, prawie wszyscy osadzeni pracowali w pobliskiej bazie kolejowej PKP. Poza pracą, stały kontakt z inicjatywy skazanych, zakład utrzymywał z lokalnymi instytucjami i organizacjami oraz domem specjalnej troski dla dzieci w Policznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie