Szpital w Kozienicach wstrzymał przyjęcia na ginekologię i położnictwo. Pozostałe oddziały pracują

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Archiwum
Jak informuje dyrekcja szpitala powiatowego w Kozienicach od piątku 3 lipca wstrzymane są przyjęcia do Oddziału Ginekologiczno – Położniczego.

Wstrzymanie przyjęć do Oddziału Ginekologiczno–Położniczego związane jest z czasową kwarantanną pracowników i będzie trwać do czasu ich powrotu do pracy. Po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach przyjęcia do oddziału mają być wznowione w trybie natychmiastowym.

Czynne oddziały w ograniczeniu

Nawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji kozienickiego szpitala dyrekcja informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obecnie realizowane są świadczenia zdrowotne w oddziałach szpitalnych w zakresie: urologii, traumatologii i ortopedii, chirurgii ogólnej, pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, otolaryngologii oraz chorób zakaźnych.

Od poniedziałku 29 czerwca wznowione zostały przyjęcia do Oddziałów: Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, Neurologii oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jednakże z powodu dużej absencji pracowników medycznych (izolacje, kwarantanna, zwolnienia lekarskie) oddziały te funkcjonują w ograniczonym zakresie. Obecnie jest tam obsada pracowników na połowę limitów łóżkowych.

Z powodu wykrycia na początku czerwca zakażenia COVID-19 wśród personelu medycznego Pracownia Radiologii i USG, obecnie pracownia ta działa tylko na potrzeby oddziałów szpitalnych. Nie wykonywane są tam jeszcze badania ambulatoryjne dla wszystkich chętnych pacjentów. 2/3 pracowników Pracowni Radiologii i USG nie może udzielać świadczeń zdrowotnych z powodu absencji (izolacja, kwarantanna, zwolnienia lekarskie).

Pobieranie wymazów do badań

Ponadto dyrekcja szpitala informuje, że zmieniono godziny pobierania materiału do badań molekularnych – wymazowych COVID-19 (PCR) pacjentów, obecnie takie badanie będzie można wykonać w dni robocze i wolne od pracy w godzinach od 10.00 do 13.00. Przed zgłoszeniem na wymaz pacjenci powinni zadzwonić do Oddziału Zakaźnego na numer 887 185 999 aby ustalić wskazania do pobrania wymazu oraz termin pobrania.

Jeśli lekarz zadecyduje o pobraniu należy się zgłosić do Izby Przyjęć Oddziału Zakaźnego w wyznaczonym terminie i zadzwonić ponownie na powyższy numer. Pracownik medyczny pobierający materiał do badania wymazowego potrzebuje około 15 minut na przygotowanie odpowiednich warunków do pobrania wymazu, musi przygotować pomieszczenie oraz poprawnie założyć środki ochrony osobistej. Pacjenci powinni przygotować dokument tożsamości. Jeśli pacjent ma skierowanie z sanatorium, lub od lekarza (w tym pobrania przed planowym zabiegiem) proszony jest przygotować ksero skierowania, które zostanie dołączone do dokumentacji. Personel szpitala prosi również o informację, kto kieruje na badanie, czy to jest sanepid, czy może na przykład pacjent jest na kwarantannie.

Poradnia zakaźna na telefon

Dyrekcja szpitala informuje ponadto, że wznowiono działalność Poradni Chorób Zakaźnych. Po telefonicznym zarejestrowaniu się w dni robocze w godzinach 10.00 – 11.00 (telefon 486 797 295) lekarz oddzwoni w godzinach 11.00 – 13.00 i udzieli stosownej porady. SP ZZOZ w Kozienicach zastrzega, że jeśli, ze względów organizacyjnych i dynamicznej sytuacji w Oddziale Chorób Zakaźnych, lekarz nie oddzwoni w dniu zgłoszenia wizyty, SP ZZOZ w Kozienicach prosi o telefon następnego dnia w godzinach 11.00 - 13.00.

Nadal bez odwiedzin

W związku z nadal odnotowywanymi w Polsce licznymi przypadkami zakażenia Covid-19 SP ZZOZ w Kozienicach zmuszony jest utrzymać wprowadzone ograniczenia w odwiedzinach rodzin pacjentów hospitalizowanych w poszczególnych oddziałach.

Należy pamiętać, że w związku z rozprzestrzenianiem się zakażenia COVID-19 oraz ogłoszonym stanem pandemii mogą nastąpić ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów do poszczególnych oddziałów szpitalnych, poradni specjalistycznych, pracowni diagnostycznych. Jak już wcześniej zaznaczono ograniczenia mogą także wynikać z powodu nieobecności w pracy pracowników medycznych.

"Szpital Powiatowy w Kozienicach jest otwarty dla wszystkich tych, którzy wymagają pomocy i to się nie zmieni. Zapewniamy, że każdy pacjent w stanie zagrożenia zdrowia i życia otrzyma należytą pomoc, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności" - zapewnia dyrekcja szpitala.

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie