Szydłowianka pokonała młodzież Broni. Chuligani wtargnęli na obiekt

/SzS/
Tomasz Bartosiak (z lewej) zdobył honorową bramkę dla juniorów Broni w meczu z Szydłowianką S. Szymczak
Rozegrana została trzecia runda piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Z czwartoligowców awans do kolejnej rundy uzyskała tylko Polonia Iłża, która wygrała...walkowerem.

Sokół Przytyk - Pilica Białobrzegi 1:1 (1:0), karne 6:5.
1:0 Skałbania 31 - Kucharczyk 70 z karnego.
Sokół: Górski - Tarka (85 Witkowski), Jaworski, Kapusta, Prus, Kroczak (81 M. Soliński), Żak, Matyja, Panek (55 Starzyński), Grzybowski, Skałbania (65 Janiszewski).
Emocjonujące widowisko w wykonaniu obu zespołów. Ostatni rzut karny obronił Piotr Górski i jego niżej notowany Sokół pokonał czwartoligowca z Białobrzegów.

Sadownik Błędów - Mazowsze Grójec 2:1 (1:0),
1:0 Boroń 29, 2:0 Boroń 50, 2:1 Kulczycki 57.
Mazowsza: Pieniążek - Woźniak (46 Karls), D. Nojek (80 Sobczak), Białecki, Lepa, Dębiński, Zawadzki, Ścisłowski, Wachnicki, Kulczycki, Ucinek.
KARLS W POPRZECZKĘ
Sadownik pokonał wyżej notowaną drużynę. W 65 minucie Damian Karls nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę

Broń Radom (juniorzy, rocznik 1994) - Szydłowianka Szydłowiec 1:2 (1:2).
1:0 Bartosiak 33, 1:1 Okła 34, 1:2 Jakubczyk 42.
Broń: Wnukowski - Szmit, Lenarczyk, Prokopczyk, Chamerski, Pawelec, Wojciechowski, Pełka, Markowski (15 Czortek), Bartosiak, Ł. Prasek.
Szydłowianka: Wieczorek - Wiatrak, Drożdżal, Kornacki, Gawor, Szyszka, Ł. Jakubczyk, Rafalski, Zagórski, Kiljanek, Okła.
17-letni juniorzy Broni zebrali duże pochwały, bo niczym nie ustępowali liderowi klasy okręgowej. Po przerwie gości uratował słupek, a dobrej okazji nie wykorzystał Dawid Pawelec. W 90 minucie to Szydłowianka miała świetną okazję, aby zdobyć trzeciego gola.
Widowisko w pierwszej połowie na kilkadziesiąt sekund zepsuła banda zamaskowanych chuliganów, którzy wtargnęli na obiekt skandując "Radomiak Radom". Do bójki z kibicami gospodarzy nie doszło, gdyż policja bardzo szybko zaprowadziła porządek.

Proch Pionki - Jodła Jedlnia Letnisko 4:2 (0:2),
0:1 R. Deja 32, 0:2 Marlewski 41 z karnego, 1:2 Grymuła 53, 2:2 Szczepański 68, 3:1 Glista 69, 4:2 Michalski 78.
Proch: Staniszewski - Molga Orłowski, Gębczyk, Klimowicz, Hajduk, Michalski, Grymuła, Szczepański, Krupa, Sałek (56 Glista).

Oronka Orońsko - Oskar Przysucha 1:2 (0:0)
1:0 Kamil Śledz (49.), 1:1 Marcin Stolarek (56.), 1:2 Mariusz Pałgan (70.)
Oskar: Studziński (46 Wójcik) - S. Stolarek, Kucharski, K. Siwek (56 Płuciennik), D. Siwek, Bartosiak, J. Sapieja, Obuch (46 Pałgan), Kszczotek, Ł. Sapieja, m. Stolarek.

Zawisza Sienno - Polonia Iłża - gospodarze zrezygnowali z dalszej gry, awans Polonii.
Powiślanka Lipsko - Energia Kozienice Janików - kozieniczanie nie zdołali zebrać składu i nie pojechali do Lipska.

Centrum Radom - Akcja Jastrzębia, mecz w czwartek o godz. 20.30, boisko MOSiR przy ul. Narutowicza 9.

Ćwierćfinały rozegrane zostaną, 5 października, półfinały 12 października, a finał 19 października. Trzy trzecioligowe drużyny, Radomiak 1910 SA Radom, Broń Radom i Orzeł Wierzbica do pucharowej rywalizacji przystąpią na wiosnę przyszłego roku.