Szydłowianka w kwietniu będzie miała nowy budynek

  Szydłowianka w kwietniu będzie miała nowy budynek

  Mateusz Kaluga

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Budynek klubowy Szydłowianki Szydłowiec ma być gotowy w kwietniu przyszłego roku. Prace idą bardzo sprawnie.

  Budynek klubowy Szydłowianki Szydłowiec ma być gotowy w kwietniu przyszłego roku. Prace idą bardzo sprawnie. ©Jakub Wojtaszewski

  Budynek klubowy Szydłowianki Szydłowiec przechodzi gruntowną modernizację. Powstał on w latach 60. ubiegłego wieku. Od lat był zaniedbany, ale w przyszłym roku ma zyskać nowy blask.
  Budynek klubowy Szydłowianki Szydłowiec ma być gotowy w kwietniu przyszłego roku. Prace idą bardzo sprawnie.

  Budynek klubowy Szydłowianki Szydłowiec ma być gotowy w kwietniu przyszłego roku. Prace idą bardzo sprawnie. ©Jakub Wojtaszewski


  Obecny budynek klubowy, którego głównym użytkownikiem jest klub Szydłowianka Szydłowiec oraz Akademia Piłkarska Szydłowiec nie spełnia już podstawowych wymagań.

  Pierwszy remont od kilkudziesięciu lat  - Odkąd sięgam pamięcią, a trafiłem do klubu w szóstej klasie szkoły podstawowej planowano jego remont. Mam osobistą satysfakcję, że to właśnie w czasie mojej kadencji, ​zpomocą Rady Miejskiej udało mi się przy pomocy pieniędzy z zewnątrz rozpocząć tę inwestycje - napisał w mediach społecznościowych Artur Ludew, burmistrz Szydłowca tuż po rozpoczęciu tej inwestycji.
  Do czasu rozpoczęcia modernizacji w klubowym budynku była szatnia z łazienkami, w których nie było ciepłej wody. Mało tego, panowała tam wilgoć, a od starej instalacji elektrycznej wybuchł nawet pożar. Zagrażało to wielu dzieciom, które decydowały się na trenowanie we wspomnianych klubach.

  Cała inwestycja będzie kosztowała niespełna trzy miliony złotych. Samorząd otrzymał dofinansowanie w Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50 procent wszystkich kosztów, a więc ponad 1,4 miliona złotych. Budynek ma być w całości zmodernizowany w kwietniu przyszłego roku. Przetarg na roboty budowlane wygrało Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa Kombud z Radomia, która przebiła oferty pięciu innych firm.

  Czas na zakończenie tego zadania Kombud ma do 30 kwietnia przyszłego roku, prace idą bardzo prężnie mimo nawet padającego śniegu.

  Do zadań firmy Kombud, która podjęła się realizacji tego zadania będzie należało: wykonanie instalacji wewnętrznych, wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej, budowę kanalizacji sanitarnej, rozbiórka ogrodzenia boiska od strony wschodniej, budynku komentatora meczów. Ale nie tylko. Jak powiedział nam włodarz Szydłowca w nowym budynku klubowym powstanie również sala konferencyjna, siłownia czy fittnes. Będzie również możliwość wynajmowania pomieszczeń, jeśli potencjalne firmy będą miały taką ochotę.

  Klub z tradycjami  Szydłowianka Szydłowiec to zasłużony klub z tradycjami. W czasach swojej świetności grał w trzeciej lidze. To było w latach 1998-99. Co ciekawe, to były czasy, kiedy obecny burmistrz Szydłowca, Artur Ludew występował w zespole i stanowił o jej sile. Lekarzem drużyny była Ewa Kopacz, premier polskiego rządu w latach 2014-2015. Przez kolejne lata Szydłowianka błąkała się po niższych ligach, aż przyszedł awans do czwartej ligi mazowieckiej. Szydłowianka bardzo dobrze przez kilka lat tam sobie radziła, ale stało się w końcu nieuniknione. Zespół spadł do ligi okręgowej.

  Inwestycje dla mieszkańców  Samorząd Szydłowca konsekwentnie od czterech lat inwestuje w poprawę wypoczynku i miejsc do których uczęszczają mieszkańcy. Jednym z takich miejsc jest zalew w Szydłowcu. W całości zrewitalizowany w poprzednich czterech latach. To pierwszy etap tej inwestycji.

  Docelowo ma to być jedna z największych atrakcji turystycznych w powiecie i samym mieście.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  After Party po raz kolejny w Explosion

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]
  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część II]


  QUIZ.
  Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!


  QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?

  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  Zobacz też: Największa na świecie pocztówka na topniejącym lodowcu w Alpach. Akcja na rzecz walki z globalnym ociepleniem (STORYFUL/x-news)  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo