Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szydłowiec. Radni zwolnili z opłat przewoźników korzystających z przystanków na terenie gminy

mk
Radni na sesji podjęli kilka ważnych kwestii.
Radni na sesji podjęli kilka ważnych kwestii. Mateusz Kaluga
W ostatni piątek w Szydłowieckim Centrum Kultury - Zamek odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Radni poruszyli kilka bardzo ważnych kwestii.

Piątkowa sesja to tak zwana budżetowa. Budżet zakłada planowane dochody w wysokości ponad 76,2 miliona złotych i wydatki w kwocie powyżej 79,2 miliona złotych, z czego ponad 11 milionów złotych to wydatki majątkowe. Planowany deficyt ma wynieść ponad 3,4 miliona złotych i ma być sfinansowany z planowanych pożyczek. Najważniejsze inwestycje to: budowa kanalizacji w Szydłowcu na ulicach: Książek Stary, Majdowski i Nowy, czy zagospodarowanie terenu nad zalewem.

Zwolnili z opłat przewoźników
To jednak nie jedyne ważne kwestie, ponieważ radni pochylili się nad problemem mieszkańców gminy. Pod koniec czerwca zgłosili się do nas mieszkańcy Baraku i Woli Korzeniowej, którzy skarżyli się na to, że nie mogą korzystać z przystanków autobusowych, ponieważ przewoźnicy na nich się nie zatrzymują. Miało to związek z oddaną do użytku po wybudowaniu nowej trasy S7. Przystanki zostały zlikwidowane i ulokowane w nowym miejscu - na tak zwanej drodze serwisowej. Wiązało się to z dodatkowymi kilometrami, a przede wszystkimi kosztami ponoszonymi przez busiarzy. Z tego względu nie chcieli wjeżdżać do wyżej wymienionych miejscowości.
Mieszkańcy musieli chodzić na pieszo po kilka kilometrów do przystanku, na których kierowcy busów się zatrzymywali, mimo iż wcześniej takich problemów nie mieli.

Radni Rady Miejskiej na ostatniej sesji zwolnili z opłat przewoźników i operatarów w miejscowościach: Barak, Łazy, Ciechostowice oraz Majdów. Ma to zachęcić potencjalne firmy zajmujący się przewozem osób do zatrzymywania się na przystankach, których właścicielem jest gminy Szydłowiec.

Radni: burmistrz nie naruszył dyscypliny finansowej
Rada Miejska uznała, że burmistrz Szydłowca nie naruszył dyscypliny finansów publicznych. Ewentualne naruszenie miało dotyczyć dwóch spraw: zatrudnienia Michała Kwiatka na stanowisku doradcy, a potem asystenta, który nie miał jednak wymaganego stażu pracy i wykształcenia. Po tym, jak sprawa wyszła na jaw, Kwiatek przestał pełnić te funkcje.

Druga kwestia dotyczyła przebudowy drogi gminnej w Ciechostowicach. Gmina wystąpiła do Powiatu Szydłowieckiego pozwolenie na budowę i na tej podstawie o przyznanie dofinansowanie. Roboty rozpoczęły się bez decyzji środowiskowej, która według radnych, nie była potrzebna. Do decyzji radnych ma się odnieść jeszcze Regionalna Izba Obrachunkowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie