Szydłowieccy kick bokserzy z sukcesami w Pucharze Polski seniorów i juniorów

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Mateusz Dzik na trzecim miejscu
Mateusz Dzik na trzecim miejscu archiwum klubu
W Starachowicach odbył się Puchar Polski seniorów i juniorów w kick-boxingu, formule low-kick. Do zawodów zgłosiło się blisko 200 uczestników. Dobry występ zanotowali przedstawiciele Viktorii Szydłowiec.

W zawodach uczestniczyła trójka reprezentantów Viktorii Szydłowiec. W gronie seniorów w kategorii wagowej do 48kg Marlena Tomczyk – wywalczyła drugie miejsce, również w gronie seniorów w kategorii wagowej +91 kg Mateusz Dzik – zdobył trzecie miejsce oraz tegoroczny mistrz Polski juniorów młodszych w kategorii wagowej do 54 kg Mikołaj Bąk – zdobył II miejsce.

Paweł Surdy trener : Był to pierwszy start moich podopiecznych po wakacyjnej przerwie. Zadowolony jestem szczególnie z postawy rywalizującego w kategorii ciężkiej Mateusza Dzika który debiutował w gronie seniorów i zaprezentował się zadowalająco. Pozostaje niedosyt po przegranym pojedynku finałowym Mikołaja Bąka. Przegrał na własne życzenie przez dyskwalifikację w trzeciej rundzie. Myślę, że walka finałowa była do wygrania, zwłaszcza, że Mikołaj pokonał już raz rywala w finale mistrzostw Polski. Tak doświadczony zawodnik nie powinien popełniać błędów takich jakie mu się przytrafiły w walce finałowej Pucharu Polski.
Kolejnym startem dla naszych zawodników będzie w listopadzie Otwarty Świętokrzyski Turniej Kick-Boxingu w Skarżysku Kamiennej, gdzie oprócz wyżej wymienionej trójki wystartują jeszcze : Mateusz Rycerski, Łukasz Bienias, Adam Bąk i Adam Sajecki.

PZPN podnosi ceny biletów na kadrę

Wideo

Dodaj ogłoszenie