Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szymon Hołownia w Radomiu. Lider Polski 2050 przedstawił potencjalnych kandydatów do parlamentu z okręgu radomskiego

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Na zdjęciu od lewej: Cezary Brymora, Szymon Hołownia, Joanna Czechyra oraz Łukasz Molenda.
Na zdjęciu od lewej: Cezary Brymora, Szymon Hołownia, Joanna Czechyra oraz Łukasz Molenda. Patryk Samborski
W czwartek, 17 listopada do Radomia przyjechał Szymon Hołownia. Lider ugrupowania Polska 2050 mówił o aktualnej sytuacji w Polsce i za naszą wschodnią granicą. Wizyta była również okazją do przedstawienia trzech potencjalnych kandydatów partii do zbliżających się wyborów parlamentarnych. To Cezary Brymora, Łukasz Molenda i Joanna Czechyra.

Szymon Hołownia z Wizytą w Radomiu. Polityk przedstawił trójkę potencjalnych kandydatów do parlamentu z ramienia Polski 2050 z okręgu radomskiego

Wizyta Hołowni była częścią Mobilnej Konwencji Partyjnej. W jej ramach lider Polski 2050 jeździ po całej Polsce spotykając się z lokalnymi przedstawicielami ugrupowania, a także przedstawiając potencjalnych kandydatów do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Tak również było w Radomiu.

To nie są kandydaci i kandydatki na posłów, to jeszcze nie jest ten moment. To dopiero kandydaci na kandydatów. Mówimy o osobach, które dostają od nas czas na to, aby przekonać do siebie mieszkańców, pokazać się jako osoby kompetentne, wrażliwe i społecznie odpowiedzialne. Wszystko po to, abyście mogli ich przetestować do tego, by mogli reprezentować was w polskim parlamencie w tym trudnym czasie

- mówił Szymon Hołownia.

Wśród potencjalnych kandydatów Polski 2050 do parlamentu znalazła się trójka osób: Cezary Brymora, Joanna Czechyra oraz Łukasz Molenda. - To duże wyróżnienie ale jeszcze większe zobowiązanie. Przedstawiam ich z radością, ale też z odrobiną współczucia, bo przed nimi naprawdę ciężkie miesiące - dodawał Hołownia.

Cała trójka krótko zaprezentowała się podczas konferencji prasowej.

Od trzydziestu lat jestem przedsiębiorcą. Zaczynałem w malutkim garażu, a obecnie moje spółki są liczącymi się firmami w branży metalowej. Ale wiem, jak strasznie trudno było do tego dojść. Ile poświęceń, ile czasu, ile zdrowia. Wchodzę do polityki, aby te ponad dwa i pół miliona przedsiębiorców w Polsce mogło swobodnie funkcjonować. By nie musieli rozgryzać tego, na czym polega "Polski Ład", a zająć się swoimi biznesami. Wchodzę do polityki po to, aby tworzyć jasne i czytelne przepisy

- mówił Cezary Brymora, przewodniczący partii Polska 2050 w okręgu radomskim.

Głos, jako druga w kolejności, zabrała też Joanna Czechyra.

Reprezentuję nauczycieli, którzy od lat pracują mimo decyzji i działań ministerstwa edukacji. Jestem tutaj, bo wierzę, że trzeba działać. Problemów do rozwiązania jest coraz więcej. Trzymałam się z daleka od polityki tak długo, jak to było możliwe. Ale polityka weszła do mojej pracy, weszła do szkół moich dzieci, weszła do gabinetu ginekologicznego i na moje osiedle, gdzie wycięto ponad stuletnie sosny. W tej sytuacji nie mogę już dłużej pozostawać bezczynna. Zdecydowałam, że będę robić wszystko co mogę, ponieważ wierzę, że wspólnie możemy naprawić nasz kraj. Partia Polska 2050 daje taką szansę

- mówiła Joanna Czechyra.

Pokrótce o sobie i swoich planach na działalność polityczną opowiedział również Łukasz Molenda.

Część z państwa zapewne zna mnie z mediów lokalnych. Przez te wszystkie lata jako komentator polityczny zastanawiałem się, czy w Polsce może zmienić się na lepsze. Kiedy mamy ciągłe spory, tyle nienawiści, bezprecedensowy atak na wolne media, łupienie spółek państwowych czy łamanie praworządności. Już nie sposób jest tylko komentować. Trzeba wziąć się do roboty. W Polsce 2050 są ludzie, którzy doszli do wniosku, że trzeba coś dobrego dla Polski zrobić i trzeba sprawić, by nasz kraj rozwijał się lepiej. Bo da się dużo zrobić, jeżeli tylko odpowiedni ludzie się tym zajmą

- podkreślał Łukasz Molenda.

Podczas konferencji prasowej Szymona Hołowni odniósł się też do tragedii w Przewodowie. - Jesteśmy kilka dni po wydarzeniu, które nami wstrząsnęło, w którym zginęło dwóch obywateli Polski. To pierwsze cywilne ofiary wojny Putina na polskiej ziemi. To jest czas, w którym bardzo mocno nasze myśli kierują się ku problematyce bezpieczeństwa” - mówił lider Polski 2050.

Hołownia podkreślał też, że wydatki na obronność w przyszłym roku mają sięgnąć rekordowych kwot 140 miliardów złotych.

Trzeba zrobić wszystko, żeby większość tych pieniędzy budowało polski przemysł, a nie tylko przemysł koreański, amerykański czy jakiegoś innego kraju. Dzisiaj jak najwięcej z tych zakupów, które robimy, musi być opatrzone umowami offsetowymi, musi być zabezpieczone w taki sposób, żeby polski przemysł na tym korzystał, żeby w polskim przemyśle budowały się zdolności, poprzez rozwój i badania, poprzez zatrudnienie mieszkańców m.in. Radomia. Musimy mieć zdolność do produkowania tego wszystkiego na miejscu. Dlaczego dzisiaj te pieniądze nie mogłyby rozbudować naszego Łucznika, karabinków GROT, które są sprawdzonym produktem?

- mówił Szymon Hołownia.

Hołownia w czwartek spotka się jeszcze z mieszkańcami Radomia i okolicznych miejscowości. Początek o godzinie 18 w auli Akademii Handlowej Nauk Stosowanych przy ulicy Traugutta 61a w Radomiu.

Bio potencjalnych kandydatów do parlamentu z ramienia Polski 2050 z ziemi radomskiej:

Cezary Brymora – magister matematyki UMCS w Lublin. Od ponad trzydziestu lat własna działalność gospodarcza. Współwłaściciel i Prezes Zarządu w spółkach BRYMOREX. Pełnomocnik Partii Polska 2050 Szymona Hołowni ds. tworzenia struktur na Mazowszu. Przez siedem lat członek Zarządu Radomskiej Izby Przemysłowo Handlowej. Przez ponad trzy lata członek Zarządu Stowarzyszenia Czarni w Radomiu. Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia STREFA ŁUCZNIK. Członek Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Jedlni Letnisko i Wrzosowa. Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Radomia.

Joanna Czechyra – polonistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Od 15 lat pracuje jako nauczyciel w Kozienicach. Liderka Ruchu Polska 2050 w powiecie kozienickim. Zaangażowana w lokalne inicjatywy jako wieloletnia opiekunka szkolnego Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego. Promotorka zdrowego stylu życia, opiekunka uczniowskich projektów propagujących proekologiczne nawyki.

Łukasz Molenda - nauczyciel, wykładowca, dziennikarz, działacz społeczny i polityczny. Pracownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu, a od 2020 roku zastępca kierownika wydziału. Sprawuje nadzór nad pracownikami administracji, wdrażaniem innowacji i nowych technologii dla całego ośrodka w województwie. Związany z Radomską Grupą Mediową, gdzie prowadził programy polityczno-publicystyczne. Pisał również satyryczno-polityczne komentarze do Tygodnika 7DNI. Od 2020 roku wykładowca na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego w Radomiu.

Zobacz też zapis transmisji z konferencji prasowej:

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie