Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2016. Radom i gmina Mogielnica promowały region

Piotr Kutkowski
Piotr Kutkowski
- Targi są okazją do zaprezentowania nowej mapy Radomia z zarysem dziejów miasta, opisami zabytków i interesujących miejsc - mówiła Magdalena Gierzecka - Grzegorzek z biura sportu i turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu.
- Targi są okazją do zaprezentowania nowej mapy Radomia z zarysem dziejów miasta, opisami zabytków i interesujących miejsc - mówiła Magdalena Gierzecka - Grzegorzek z biura sportu i turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu. Piotr Kutkowski
Radom oraz Gmina i Miasto Mogielnica prezentowały się na warszawskich Targach Turystyki i Wypoczynku Lato 2016, a Stowarzyszenie Razem dla Radomki na towarzyszących im Regionaliach. Uroczyście otwarto też sezon turystyczny na Mazowszu.

Targi Lato 2016 oraz Produktów Regionalnych i Tradycyjnych odbywały się od piątku do niedzieli, brało w nich udział ponad 200 wystawców. Regionem partnerskim Targów było Mazowsze, nic więc dziwnego, że na scenie organizowano liczne prezentacje i konkursy dotyczące jego atrakcji, w tym sporo miejsca poświęcono Radomiowi. Radom miał też swoje stoisko w ramach stoiska Mazowsza. Z daleka można było już dostrzec baloniki z logo miasta, dzięki którym skutecznie udawała się przyciągnąć zwiedzających. Każda osoba mogła zaopatrzyć się w takie wydawnictwa jak "Śladami Jacka Malczewskiego", "Najstarsze radomskie kościoły", "Okolice Radomia", "Spacerkiem po Radomiu" oraz mapy.

- Targi są okazją do zaprezentowania nowej mapy Radomia z zarysem dziejów miasta, opisami zabytków i interesujących miejsc - mówiła Magdalena Gierzecka - Grzegorzek z biura sportu i turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Warto dodać, że w sobotę z okazji otwarcia sezonu turystycznego w Radomiu zorganizowano zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
Mogielnica przedstawiała swoje walory turystyczne na targach po raz pierwsze. Na stoisku można było otrzymać takie foldery jak "Ścieżka przyrodnicza - Doliny rzeki Mogielanki" zespół przyrodniczo- krajobrazowy", informator o Mogielnicy oraz informator o kompleksie sportowym imienia Jana Pawła II.

- To idealne miejsce na organizację imprez o różnym charakterze - zachęcał Łukasz Utfeld z Urzędu Miasta w Mogielnicy.
Na targach pojawiała się także informacja o Turnieju Miast na szlaku Książąt Mazowieckich. Wiadomo już, ze weźmie w nim udział Zwoleń.

Folderami, ale przede wszystkim smakami i ... żywymi pszczołami przyciągało stoisko Stowarzyszenia Razem dla Radomki.
Na szczęście pszczoły były zamknięte w przeszklonej ramie, za to obok nich znajdowały się pszczele wyroby z pasieki Łukasza Murawskiego. Elżbieta Bień promowała soki "Smaczek z Doliny Radomki", można było także posmakować przetworów z papryki. Chętnych do degustacji nie brakowało.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie