Tauron Liga. E.LECLERC MOYA Radomka Radom pokonał 3:0 Enea PTPS Piła. Najlepszą siatkarką została wybrana Bruna Honorio

Włodzimierz Łyżwa
Atakuje Bruna Honorio, najlepsza zawodniczka meczu E.LECLERC MOYA Radomka - Enea PTPS. pls.pl
W meczu Tauron Ligi, E.LECLERC MOYA Radomka pokonała 3:0 Enea PTPS Piła. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Bruna Honorio, atakująca E.LECLERC MOYA Radomka.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Enea PTPS Piła 3:0 (25:21, 25:16, 25:21)
E.LECLERC MOYA Radomka: Zaborowska 1, Honorio 18, Johnson 8, Twardowska 5, Picussa 8, Łukasik 8, Witkowska (libero) oraz Skorupa, Szczygioł 1, Biała 4, Molenda 5.
Enea PTPS: Pelczarska 1, Łyszkiewicz 4, Wellna 7, Skrzypkowska 9, Gawlak 4, Kubacka 7, Pawłowska (libero) oraz Kucharska, Bartkowska 3, Gądek 1.
MVP meczu: Bruna Honorio (E.Leclerc Moya Radomka Radom)

Niespodzianka w wyjściowym składzie radomskiej drużyny. Podstawowa rozgrywająca Katarzyna Skorupa zaczęła mecz na ławce rezerwowych. Za nią zagrała Paulina Zaborowska.

Pierwsze piłki pierwszego seta to niespodziewanie ciągłe prowadzenie zespołu z Piły, dwoma, trzema punktami.
Od stanu po 18, radomianki zaczęły uciekać z wynikiem na swoją korzyść, 20:18, 22:19, 24:21. Ostatni punkt zdobyła asową zagrywką środkowa bloku Andressa Picussa.

Drugi set już pod całkowita dominacja radomianek, które szybko wyszły na prowadzenie 6:2, 10:5, 15:8. W efekcie wygrany wysoko set do 16. Ostatni punkt zdobyła technicznym atakiem, Julita Molenda.

W trzecim secie zanosiło się na niespodziankę. Pilanki prowadziły 19:17. O czas poprosił trener radomskiego zespołu i po rozmowie ze swoimi podopiecznymi szybko zrobiło się 23:19. Ostatecznie po ataku Janisy Johnson radomianki wygrały seta do 21 i cały mecz 3:0.

Trzy zdobyte punkty E.LECLERC MOYA Radomka przesunęły radomski zespół na drugie miejsce w tabeli.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami