Tauron Liga kobiet. Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom z porażką po zaciętym meczu z Roleski Grupa Azoty Tarnów. Zdjęcia

Patryk Samborski
Siatkarki Radomki uległy po zaciętym spotkaniu rywalkom z Tarnowa.
Siatkarki Radomki uległy po zaciętym spotkaniu rywalkom z Tarnowa. Tadeusz Klocek
Siatkarki Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom przegrały w 6. kolejce Tauron Ligi kobiet z Roleski Grupa Azoty Tarnów. Spotkanie było bardzo zacięte i musiało zostać rozstrzygnięte w tie-breaku, w którym lepsze okazała się drużyna gości. Podczas spotkania nie brakowało wielkich emocji i zwrotów akcji - Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom 2:3 Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów.

Tauron Liga kobiet. Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom przegrała z Roleski Grupa Azoty Tarnów (25:22, 25:21, 29:31, 23:25, 13:15)

Radomianki przystępowały do tego meczu z bilansem dwóch wygranych spotkań i trzech porażek (dziewiąte miejsce w tabeli). Goście z Tarnowa przed niedzielnym meczem mieli z kolei na koncie tylko jedno zwycięstwo i aż cztery porażki (dziesiąte miejsce w tabeli).

Podopieczne Błażeja Krzyształowicza pewnie rozpoczęły spotkanie z rywalkami z Tarnowa. Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando gospodyń, które wygrały je kolejno do 25:22 i 25:21. Problemy zaczęły się w trzecim secie, w którym Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów wyraźnie poprawił swoją grę. Trzeci set zakończył się grą na przewagi, podczas której więcej zimnej krwi zachowały tarnowianki.

Zwycięstwo w trzeciej odsłonie spotkania pozwoliło nabrać zawodniczkom z Tarnowa wiatru w żagle, bo widać było w czwartym secie. Był on bardzo zacięty, choć to tarnowianki utrzymywały niewielkie prowadzenie przez większość czasu. Radomka walczyła o każdy punkt, ale rywalki odskoczyły w samej końcówce i wynikiem 25:23 doprowadziły do tie-breaka.

Ostatni set był wyjątkowo zacięty i prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie na korzyść zespołu z Radomia lub Tarnowa. Niestety, tu też sama końcówka seta okazała się lepsza w wykonaniu drużyny gości. Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów wygrała wynikiem 15:13 i tym samym odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Dla Radomki to z kolei czwarta porażka w Tauron Lidze.

Tak prezentuje się aktualna tabela Tauron 1.ligi, kolejno: nazwa drużyny, punkty, rozgrane mecze, wygrane i przegrane

Składy wyjściowe obu zespołów:

Moya Radomka Lotnisko Radom: Bugg, Yilmaz, Samara de Almeida Coelho, Murek, Świrad, Łukasik, Strasz (libero)

Roleski Grupa Azoty Tarnów: Łyczakowska, Kowalska, Marcyniuk, Świstek, Gerasymowa, Ponikowska, Pawłowska (libero)

13:15 - niestety, Świstek obija nasz blok i Moya Radomka Lotnisko Radom przegrywa bardzo zacięty mecz.

13:14 - Marcyniuk ze skutecznym atakiem. Punkt meczowy dla Tarnowa.

13:13 - Murek w ataku. Czas dla Roleski Grupa Azoty Tarnów.

12:13 - prezent od zespołu z Tarnowa. Błąd Kowalskiej w zagrywce.

11:13 - tarnowianki odskakują na dwa punkty w kluczowym momencie spotkania.

11:12 - błąd Yilmaz w zagrywce.

11:11 - blok-aut po ataku Yilmaz.

10:11 - błąd Bugg w obronie.

10:10 - Natalia Murek w ataku.

9:10 - punkt dla Roleski Grupa Azoty Tarnów.

9:9 - Marcyniuk w bloku. Czas dla zespołu z Radomia.

9:8 - Świstek w ataku.

9:7 - Yilmaz skuteczna w ataku, punkt dla Radomki.

8:7 - blok-aut po ataku Świstek.

8:6 - blok-aut po ataku Yilmaz. Czas dla zespołu z Tarnowa.

7:6 - błąd Ponikowskiej w zagrywce.

6:6 - punkt za punkt. Tym razem błąd Murek w ataku.

6:5 - Yilmaz ze skutecznym atakiem.

5:5 - błąd Białej w obronie.

5:4 - Świrad w ataku.

4:4 - Marcyniuk z punktem w ataku.

4:3 - Almeida z atakiem na czystej siatce.

3:3 - Kowalska przebija się przez blok Świrad.

3:2 - Murek z punktem w ataku, Łyczakowska z błędem w przyjęciu.

2:2 - Łukasik z dotknięciem siatki, punkt dla tarnowianek.

2:1 - Kowalska przebija się przez blok zawodniczek z Radomia.

2:0 - Świstek z błędem w ataku.

1:0 - rozpoczynamy ostatniego seta od punktu w wykonaniu radomianek. Yilmaz bardzo dobrze w ataku.

2:2 w setach - Czwarty set był bardzo zacięty, choć to zawodniczki z Tarnowa utrzymywały niewielkie prowadzenie przez większość czasu. Podobnie, jak w trzeciej odsłonie, to one w końcówce były bardziej opanowane i doprowadziły tym samym do tie-breaka.

23:25 - Marcyniuk obija blok radomianek i kończymy czwartego seta.

23:24 - Marcyniuk znów przebija się przez blok Radomki.

23:23 - Almeida w ataku.

22:23 - Marcyniuk przebija się przez blok radomianek.

22:22 - Yilmaz skutecznie w ataku.

21:22 - błąd w obronie Białej.

21:21 - błąd w obronie Łyczakowskiej, punkt dla Radomki.

20:21 - Kowalska z puntem w ataku.

20:20 - Łukasik z blokiem, coraz więcej emocji w końcówce seta.

19:20 - błąd w ataku Gerasymovej z Tarnowa.

18:20 - dotknięcie siatki przez Szumerę, punkt dla Radomki.

17:20 - Świstek skutecznie w ataku.

17:19 - błąd Kowalskiej w ataku, punkt dla Radomki.

16:19 - Yilmaz po dłuższej akcji zdobywa punkt w ataku. Trener Roleski Grupa Azoty Tarnów poprosił o przerwę.

15:19 - błąd Marcyniuk w zagrywce.

14:19 - Almeida z błędem w obronie.

14:18 - Świrad skutecznie w ataku.

13:18 - coraz większa przewaga Roleski Grupa Azoty Tarnów. Błąd Murek w ataku.

13:17 - błąd w obronie Almeidy.

13:16 - Almeida czysto w ataku.

12:16 - seria punktów dla zespołu z Tarnowa. Nie wygląda to dobrze. Trener Radomki poprosił o przerwę.

12:15 - ponownie Marcyniuk w ataku.

12:14 - Marcyniuk ze skutecznym atakiem.

12:13 - błąd Świrad w ataku. Czas dla Radomki.

12:12 - piłka w boisku po ataku zespołu z Tarnowa.

12:11 - Tarnów z jedenastym punktem.

12:10 - Murek w ataku.

11:10 - Świstek zdobywa punkt dla Roleski Grupa Azoty Tarnów

11:9 - kolejny skuteczny blok w wykonaniu Świrad! Czas dla drużyny z Tarnowa.

10:9 - Świrad z punktem po bloku.

9:9 - radomianki doprowadzają do wyrównania. Almeida zdobywa punkt po nieskutecznym bloku zespołu z Tarnowa.

8:9 - Łukasik mija blok zespołu z Tarnowa. Punkt dla Radomki.

7:9 - punkt dla zespołu z Tarnowa. Kowalska w ataku.

7:8 - Yilmaz się rehabilituje skutecznym atakiem.

6:8 - zespół z Tarnowa powiększa prowadzenie. Błąd Yilmaz w ataku.

6:7 - błąd Murek w obronie.

6:6 - Yilmaz z odpowiedzią w ataku.

5:6 - zespól z Tarnowa wychodzi na prowadzenie po zablokowaniu ataku Natalii Murek.

5:5 - wymiana punkt za punkt. Tym razem błąd w zagrywce Świrad.

5:4 - Madison Bugg z punktem dla Radomki.

4:4 - Błąd w ataku Yilmaz.

4:3 - Kowalska w ataku dla zespołu z Tarnowa.

4:2 - dużo lepszy start czwartego seta w wykonaniu radomianek. Tym razem punkt w ataku zdobyła Madison Bugg.

3:2 - Marcyniuk zdobywa punkt dla zespołu z Tarnowa.

3:1 - Natalia Murek ze świetnym atakiem.

2:1 - Świrad skutecznie w ataku.

1:1 - zespół z Tarnowa z natychmiastową odpowiedzią.

1:0 - rozpoczynamy czwartego seta. Pierwszy punkt pada łupem radomianek po ataku Łukasik.

2:1 w setach dla Radomki. Po zaciętej walce przegrywamy trzecią odsłonę spotkania. Konieczna była gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Tarnowa.

29:31 - niestety, przegrywamy trzeciego seta po bloku Świstek.

29:30 - tarnowianki znowu na prowadzeniu.

29:29 - Roleski Grupa Azoty Tarnów zdobywa punkt po błędzie Natalii Murek.

29:28 - pierwsze prowadzenie Radomki w tym secie. Błąd Kowalskiej w ataku.

28:28 - Yilmaz świetnie w ataku.

27:28 - Ponikowska mija radomski blok w ataku.

27:27 - błąd Marcyniuk w zagrywce, punkt dla Radomki.

26:27 - punkt dla zespołu z Tarnowa.

26:26 - błąd Kowalskiej w zagrywce.

25:26 - Kowalska w bloku dla Tarnowa.

25:25 - radomianki nie odpuszczają, punkt w bloku zdobywa Almeida.

24:25 - punkt dla zespołu z Tarnowa. Teraz gra na przewagi.

24:24 - Radomka Radom doprowadza do wyrównania. Świrad w bloku.

23:24 - błąd Świstek w zagrywce.

22:24 - punkt setowy dla Roleski Grupa Azoty Tarnów.

22:23 - zawodniczki Radomki z punktem w ataku.

21:23 - Szumera radzi sobie z blokiem radomianek.

21:22 - błąd tarnowianek.

20:22 - Yilmaz świetnie w ataku. Czas dla zespołu z Tarnowa.

19:22 - Lukić z błędem w zagrywce.

18:22 - nie wygląda to dobrze. Szumera znowu skutecznie w bloku.

18:21 - tarnowianki znowu odskakują.

18:20 - punkt dla zespołu z Tarnowa po bloku Szumery.

18:19 - Szumera pewnie mija blok radomianek.

18:18 - błąd w ataku Świstek z zespołu z Tarnowa.

17:18 - straty z początku seta już prawie całkiem odrobione. Punkt dla Radomki. Podwójna zmiana w zespole Błażeja Krzyształowicza

16:18 - punkt dla zespołu z Tarnowa.

16:17 - Natalia Murek z kolejnym bardzo dobrym atakiem. Podwójna zmiana w zespole z Tarnowa.

15:17 - Natalia Murek w ataku. Zespół z Tarnowa poprosił o wideoweryfikację, ale wszystko było przepisowo.

14:17 - Yilmaz ze skutecznym atakiem dla zespołu z Radomia.

13:17 - punkt dla zespołu z Tarnowa po dłuższej wymianie.

13:16 - tarnowianki odpowiadają punktem w ataku.

13:15 - świetna zagrywka Yilmaz!

12:15 - radomianki odrabiają stratę punktową. Świrad dobrze w bloku. O czas poprosił trener tarnowianek.

11:15 - Świrad rehabilituje się dobrym atakiem.

10:15 - Świrad nieskutecznie w bloku.

10:14 - Łukasik w ataku.

9:14 - Kowalska z punktem dla Tarnowa.

9:13 - błąd Marcyniuk w Ataku, punkt dla Radomki.

8:13 - Świstek tym razem skutecznie.

8:12 - błąd w ataku Świstek, punkt dla Radomki.

7:12 - bardzo dobry atak Jasek. Na boisko wracają Yilmaz i Bugg.

6:12 - tarnowianki znowu odskakują. O kolejną przerwę dla Radomki poprosił Błażej Krzyształowicz.

6:11 - Łyczakowska z w ataku dla Tarnowa.

6:10 - Jasek ze skutecznym atakiem.

5:10 - punkt dla Tarnowa. W ataku Ponikowska.

5:9 - radomianki odrabiają straty. Punkt zdobywa Natalia Murek.

4:9 - Jasek z punktem dla Radomki.

3:9 - dla Roleski Grupa Azoty Tarnów. Podwójna zmiana w zespole z Radomia. Wchodzi Jasek i Zaborowska - schodzą Bugg i Yilmaz.

3:8 - kontynuacja serii zespołu z Tarnowa. Tym razem Świstek w ataku. Czas dla zespołu z Radomia.

3:7 - drużyna z Tarnowa odjeżdża naszym siatkarkom na kilka punktów po skutecznym bloku Łyczakowskiej.

3:6 - tarnowianki skutecznie w ataku.

3:5 - punkt dla radomianek.

2:5 - wideo weryfikacja na korzyść drużyny z Tarnowa.

2:4 - zawodniczka z Tarnowa ze skutecznym atakiem.

2:3 - nieudany blok Almeidy.

2:2 - bardzo dobry blok Świrad.

1:2 - odpowiedź ze strony Radomki. W ataku Natalia Murek.

0:2 - zawodniczki ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów powiększają prowadzenie po skutecznym ataku.

0:1 - pierwszy punkt w trzecim secie dla zawodniczek z Tarnowa.

2:0 w setach dla Radomki - zespół z Moya Radomka Lotnisko Radom zmierza po pewne zwycięstwo z zespołem z Tarnowa. Oba sety były przez większość czasu kontrolowane przez podopieczne Błażeja Krzyształowicza.

25:21 - Radomka Radom prowadzi 2:0 po punkcie Natalii Murek.

24:21 - błąd w zagrywce radomianek.

24:20 - Almeida z punktem w ataku.

23:20 - nieudana próba bloku Almeidy.

23:19 - Yilmaz ponownie w ataku.

22:19 - błąd w przyjęciu radomianek.

22:18 - Yilmaz w ataku.

21:18 - Madison Bugg z nieskuteczną próbą obrony.

21:17 - Natalia Murek w ataku.

20:17 - nieskuteczny blok Yilmaz.

20:16 - punkt dla tarnowianek.

20:15 - Natalia Murek w ataku.

19:16 - kolejny punkt dla ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów. Trener Radomki poprosił o przerwę.

19:15 - punkt dla tarnowianek.

19:14 - Natalia Murek w ataku.

18:14 - punkt dla zespołu z Tarnowa po skutecznym ataku.

18:13 - Rodrigues de Almeida skutecznie w ataku.

17:13 - kolejny punkt dla zespołu z Tarnowa.

17:12 - Gerasymowa powstrzymuje zawodniczę z Radomia blokiem.

17:11 - Rodrigues de Almeida skutecznie w ataku, punkt dla zespołu z Radomia.

16:11 - Świstek w ataku, punkt dla Tarnowa.

16:10 - Justyna Łukasik z punktem w ataku.

15:9 - piłka po bloku radomianek. Punkt dla zespołu z Tarnowa.

15:8 - błąd w obronie zawodniczki z Tarnowa.

13:7 - o czas prosi trener ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów.

13:7 - ależ seria Madison Bugg. Kolejna skuteczna zagrywka rozgrywającej Radomki.

11:7 - siatkarki Radomki odskakują rywalkom na kilka punktów. Skuteczna w bloku Yilmaz.

10:7 - kolejny punkt z zagrywki zdobyty przez Madison Bugg.

9:7 - Justyna Łukasik z Radomki popisała się skutecznym blokiem.

8:7 - kolejna dobra zagrywka zawodniczek Radomki. Tym razem punkt zdobyła Madison Bugg.

5:4 - punkt z zagrywki zdobywa Rodrigues De Almeida.

4:4 - Dalej trwa walka punkt za punkt w hali Radomskiego Centrum Sportu.

2:2 - Wyrównany początek drugiego seta. Najpierw dwa punkty zdobyły zawodniczki Radomki, po czym dwoma punktami odpowiedziały zawodniczki z Tarnowa.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0