Tauron Liga. ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, ŁKS Commercecon - E.Leclerc Moya Radomka.
Fragment meczu, ŁKS Commercecon - E.Leclerc Moya Radomka. facebook łks commercecon łódź
W meczu 21 kolejki Tauron Ligi siatkarek, ŁKS Commercecon Łódź pokonał E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0. Po tym meczu, Moya Radomka zajmuje drugie miejsce w tabeli.

ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:17, 25:23, 25:13
ŁKS: Bongaerts 5, Zaroślińska - Król 15, Pacak 8, Alagierska 12, Wójcik 12, Lazović 6, Strasz (libero) oraz Kalandadze 2, Pasznik 0.
E.Leclerc Moya Radomka: Zaborowska 0, Honorio 7, Bałucka 1, Picussa 5, Twardowska 8, Johnson 12, Witkowska (libero) oraz Biała 3, Moskwa 3, Samara 1.
MVP meczu: Britt Bongaerts (ŁKS Commercecon)

Bardzo słaby mecz podopiecznych trenera Riccardo Marchesiego, siatkarek E.Leclerc Moya Radomka i gładka przegrana w Łodzi z ŁKS Commercecon.

E.Leclerc Moya Radomka od kilku spotkań musi radzić sobie bez swojej najlepszej siatkarki, rozgrywającej Katarzyny Skorupy, która leczy uraz nadgarstka.
Tak, też było w niedzielnym meczu z ŁKS w Łodzi. Na rozegraniu wystąpiła Paulina Zaborowska.

Pierwsza partia zupełnie oddana bez walki przez radomianki. Nic nie dobrze funkcjonowało w grze naszego zespołu. Zagrywka, atak, blok i też rozegranie. W tym secie można jedynie wyróżnić Janisę Johnson.

W drugim secie zobaczyliśmy już zupełnie inny radomski zespół. Bardzo niewiele zabrakło do wygranej. Przy stanie 22:22, Moya Radomka miała piłkę na kontrze, ale Janisa Johnson została zablokowana. Ostatni punkt dla ŁKS w tej partii zdobyła obijając radomski blok, Katarzyna Zaroślińska - Król.

Trzeci set podobny do pierwszego, bardzo słabo gra radomianek i szybka przegrana do 13.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej, radomska drużyna w najbliższą sobotę we własnej hali zagra z Energa MKS Kalisz.