Tauron Liga. Siatkarki E.Leclerc Moya Radomka Radom wygrały z mistrzyniami Polski Chemikiem w Policach

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Chemik Police - E.Leclerc Moya Radomka Radom.
Fragment meczu, Chemik Police - E.Leclerc Moya Radomka Radom. pls.pl
W meczu Tauron Ligi, siatkarki E.Leclerc Moya Radomka Radom pokonały w Policach aktualnego mistrza Polski miejscowego Chemika 3:2. MVP meczu została Katarzyna Skorupa, rozgrywająca radomskiego zespołu.

Chemik Police - E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (26:28, 18:25, 25:16, 25:17, 8:15)
Chemik: Grajber (2), Kowalewska (1), Kąkolewska (8), Brakocević-Canzian (24), Wasilewska (5), Salas (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Bałdyga (3), Mędrzyk (1), Łukasik (10), Połeć (13) i Baijens (6)
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa (1), Honorio (16), Picussa (12), Johnson (13), Łukasik (8), Twardowska (9), Witkowska (libero) oraz Biała.

Spora niespodzianka w Policach.
E.Leclerc Moya Radomka ogrywa mistrza Polski. Nagroda MVP trafiła w ręce rozgrywającej radomskiej drużyny Katarzyny Skorupy.

Od początku kierowana przez Katarzynę Skorupę radomska drużyna spisywała się bardzo dobrze, ale gdy w środkowej fazie seta policzanki wygrywały trzema punktami wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Moya Radomka nie zamierzała odpuszczać i goniła. W końcówce zawodniczki Chemika prowadziły 22:20, ale dzięki dobrym zagrywkom Justyny Łukasik to tylko radomski zespół w tej partii piłki setowe. Trzy policzanki obroniły, ale przy czwartej zablokowana na siatce została Jovana Brakocević i radomianki objęły prowadzenie 1:0.

Gdy na początku drugiej partii gospodynie wygrywały 4:2, a później, po bloku na Julii Twardowskiej, 13:9 wydawało się, że przełamią opór radomskiej drużyny. Ale zespół trenera Marchesiego spisywał się jak z nut. Radomianki szybko odrobiły straty, po czym wyszły na prowadzenie, którego nie tylko nie oddały do końca, ale skutecznie, do ostatniej piłki, powiększały. Po asie serwisowym Andressy Picussy nasza drużyna wygrywała 24:18, by zwyciężyć 25:18.

Trzeci i czwarty set padł łupem mistrzyń Polski i o wszystkim rozstrzygnął piąty set.

Tie-break świetnie rozpoczęły radomianki, które szybko wyszły na prowadzenie i przy stanie 4:1 trener Chemika prosił o pierwszy czas. Niewiele to pomogło, przy zmianie stron radomski zespół wygrywał 8:4 i Chemik stanął pod ścianą. Takiej okazji z rąk radomski zespół już nie wypuścił i wygrał seta do 8.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami