TauronLiga. Grupa Azoty Chemik Police pokonała 3:1 E. Leclerc Moya Radomkę Radom (Zobacz zdjęcia z meczu)

Włodzimierz Łyżwa
W ekstraklasie siatkarek, Grupa Azoty Chemik Police pokonała 3:1 E. Leclerc Moya Radomkę Radom.

Grupa Azoty Chemik Police - E. Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (25:23, 23:25, 25:18, 25:16)
Grupa Azoty Chemik: Drews 17, Kowalewska 0, Brkocević Canizan 21, Wasilewska 7, M. Łukasik 15, Pol 7, Stenzel (libero) oraz Naiane Rios 7, Czyrniańska 0, Milenković 2.
E.Leclerc Moya Radomka: Murek 6, Zaroślińska Król 16, Aelbrecht 8, Lazić 12, Moskwa 6, Skorupa 5, Witkowska (libero) oraz Wójcik 0, Kobus 0, Biała 0.
MVP meczu: Naiane Rios (Grupa Azoty Chemik).

Grupa Azoty Chemik Police pokonała E.LECLERC MOYA Radomkę Radom 3:1 (25:23, 23:25, 25:18, 25:16) w meczu osiemnastej kolejki RAURON Ligi. MVP Naiane Rios. Policzanki przystąpiły do meczu bez kontuzjowanych Aleksandry Lipskiej i Agnieszki Kąkolewskiej.
Gospodynie zajmują drugie miejsce, a na piątej pozycji plasuje się zespół gości. Faworytkami były policzanki. Na dziewięć meczów miedzy tymi zespołami dwa razy wygrały radomianki. W minionym sezonie w fazie zasadniczej Grupa Azoty Chemik po pięciosetowych pojedynkach pokonała przeciwniczki, zarówno w Radomiu, jak i na wyjeździe.
Po dwóch setach trudno było określić który zespół jest lepszy. Gra była wyrównana, choć w drugiej partii gospodynie prowadziły 14:8, a wyniki w obu partiach identyczne. Jovana Brakocević-Canzian i Martyna Łukasik zdobyły dla gospodyń po osiem punktów. Z drugiej strony siatki najlepiej punktowały Alexandra Lazić, która zdobyła 9 punktów, a Katarzyna Zaroślińska-Król miała o jeden mniej.
Nic też dziwnego, że apetyty i nadzieje na dobrą walkę i emocje bardzo wzrosły. Niestety, dla postronnego obserwatora tak się nie stało. Ster w swoje ręce wzięły policzanki i bez większego trudu wypunktowały przyjezdne. Na początku trzeciego seta było 3:0, a czwartego 4:0. Radomianki musiały gonić wynik. Udawało się im zmniejszać straty, ale z zasłużonej wygranej cieszyły się policzanki. Ivana Brakocević-Cianzan zdobyła 21 pkt. Skuteczna była Danielle Drews. Świetnie funkcjonował blok Grupy Azoty Chemika Police (15-8). Miał też przewagę w zagrywce (7-2).

W trakcie czwartego seta kontuzji doznała Agata Witkowska, libero radomskiego zespołu.