TauronLiga. Uni Opole - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:2. ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU

Włodzimierz Łyżwa
W meczu czwartej kolejki ekstraklasy siatkarek, beniaminek rozgrywek Uni Opole pokonał E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:2.

Uni Opole - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:2 (25:22, 17:25, 25:22, 24:26, 15:10)
uNI: Makarowska (2), Orzyłowska (6), Stronias (12), Bidias (14), Pellegrino (7), Bączyńska (9), Adamek (libero) oraz Borawska (1), Pamuła, Muszyńska i Wołodko.
E.Leclerc Moya Radomka:Alanko (1), Wójcik (1), Zaroślińska-Król (15), Aalbrecht (3), Efimienko-Młotkowska (2), Lazić (5), Witkowska (libero) oraz Szczepańska, Moskwa (1), Marković (1).
MVP meczu: Regiane Bidias (Uni Opole)

Po trzech wygranych meczach, radomianki pojechały do Opola na mecz z beniaminkiem rozgrywek. Niestety przegrały w pięciu setach z miejscowym zespołem Uni i to jest spora niespodzianka.

W wyjściowym składzie radomskiego zespołu pojawiła się już libero Agata Witkowska, która w pierwszych meczach nie zagrała z powodu urazu.

Decydujący piąty set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia 5:1 siatkarek Uni Opole. Dobrze grały Regiane Bisdias oraz Kinga Stronias i przy zmianie stron gospodynie nadal miały sporą przewagę nad rywalkami 8:4. Radomianki próbowały walczyć. Punktowały Katarzyna Zaroślińska-Król oraz Freya Aelbrecht i głównie dzięki nim ekipa Riccardo Marchesiego odrobiła większość strat 11:10. To jednak było za mało, aby odwrócić losy spotkania. Seta wygrały opolanki 15:10. setach, nad Legionovią Ił Capital Legionovią Legionowo już był zaskoczeniem. W drugim z tych spotkań nagrodą MVP została uhonorowana brazylijska przyjmująca ekipy z Opola Regiane Bidias.

Najlepszą siatkarką meczu wybrano Regiane Bidias, brazylijską przyjmującą opolskiej drużyny. Nie można powiedzieć, że niezasłużenie, bo ta doświadczona siatkarka znów była wyróżniającą się postacią w opolskim zespole. Co jednak ciekawsze i zdecydowanie również godne odnotowania, to fakt, że Bidias ... sama z siebie oddała nagrodę rozgrywającej Uni Gabrieli Makarowskiej. Był to gest dobitnie potwierdzający, że w ekipie beniaminka nie liczą się jednostki, tylko drużyna.