Teatr Powszechny w Radomiu urlopuje...

  Teatr Powszechny w Radomiu urlopuje w biegu - ma już ciekawe plany na jesień

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Teatr Powszechny w Radomiu urlopuje w biegu - ma już ciekawe plany na jesień

  ©Teatr Powszechny

  Bieżący sezon artystyczny dobiegł końca. Po intensywnych miesiącach pracy letnia kanikuła nie oznacza jednak wakacyjnego lenistwa w radomskim Teatrze Powszechnym. Przygotowywane są wyjazdy i kolejne premiery.
  Teatr Powszechny w Radomiu urlopuje w biegu - ma już ciekawe plany na jesień

  ©Teatr Powszechny

  W ostatnich dniach czerwca Teatr Powszechny bierze udział w International Festival and Theatre Meeting V4, organizowanym w węgierskim Vac w ramach projektu realizowanego ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

  W Vac radomscy aktorzy zaprezentują spektakl "Majakowski/Reaktywacja" i uczestniczyć będą w międzynarodowych warsztatach teatralnych.

  W lipcu Teatr Powszechny wystąpi gościnnie w Zamościu w ramach 39 Zamojskiego Lata Teatralnego. Radomski zespół zaprezentuje "Siedem lekcji dla Zmarłych" Janusza Wiśniewskiego.

  To poruszające przedstawienie aktorzy Powszechnego zagrają w niezwykłych klimatycznych przestrzeniach Kazamatów Bastionu VII.

  Sierpień stać będzie w Teatrze pod znakiem intensywnych prób do nowych przedstawień, na które zaprosi widzów tuż po wakacjach.

  A we wrześniu trzy premiery. 12 września w na scenie Kotlownia "Demon z Mariampola", przygotowany przez Janusza Wiśniewskiego.\

  20 września - premiera "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Przedpremierowe przedstawienie "Wesela" w czerwcu poakzalo, że jest to wspanaiła inscenizacja narodowego dramatu.

  26 września na scenie kameralnej "Prawda" w reżyserii Zbigniewa Rybki.

  To uznana za fenomenalną komedia młodego francuskiego dramaturga, Floriana Zellera, który z niezwykłą dojrzałością i ogromnym poczuciem humoru, analizuje zakamarki ludzkiej duszy. W 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca nie tylko francuskiej publiczności.

  W dniach 18-25 października 2014 odbędzie się XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski,
  Podczas tej kilkudniowej teatralnej uczty teatr gościć będzie Ritę Gombrowicz oraz zespoły z kilku krajów świata: Francji, Szwajcarii, Argentyny i Węgier a także wielu znakomitych polskich teatrów, wśród nich Teatr Narodowy z Warszawy.

  Tradycyjnie już festiwal zainauguruje premiera Teatru Powszechnego. Tym razem będzie to "Przenikanie" - spektakl według scenariusza i w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

  Również w październiku na lalkowej scenie rozpocznie próby Chia-yin Cheng - utytułowana tajwańska reżyser młodego pokolenia, dyrektor artystyczny Puppet & Its Double Theater.
  Wspólnie z aktorami Fraszki Chia-yin Cheng przygotuje polsko-tajwańską wersję "Słowika" Hansa Christiana Andersena.
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia