Technologia LTE robi zawrotną karierę na rynku

  Technologia LTE robi zawrotną karierę na rynku

  Artykuł informacyjny Orange

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Rok 2014 jeszcze nie dobiegł końca, ale litery L, T i E zasłużyły już chyba na miano skrótu tego roku. Od kilkunastu miesięcy technologia LTE robi bowiem zawrotną karierę na rynku telekomunikacyjnym. Chyba wszyscy klienci dowiedzieli się już z reklam, że dobrze mieć internet z LTE, choć pewnie nie wszyscy są w stanie odpowiedzieć na pytanie -dlaczego. LTE to tymczasem ogromna sieć przesyłu danych, która zapewni komfort korzystania z internetu w dowolnym miejscu.


  W porównaniu do starszych technologii znacznie przyśpieszyło się zarówno pobieranie, jak i wysyłanie danych. Jest to rozwiązanie znakomicie ułatwiające pracę. Nawet proste urządzenia LTE umożliwiają swobodny dostęp do poczty służbowej, danych znajdujących się na serwerach firmowych lub w chmurze czy do usług finansowych online. Zalety LTE docenią osoby, od których praca wymaga częstego przemieszczania się -mogą być cały czas "spięci" z firmą, w każdej chwili przesyłając lub pobierając potrzebne dane. Nawet z dala od domu, biura, miasta, w wolnej chwili czy podróżując pociągiem, mogą oglądać filmy, słuchać muzyki czy grać online.

  LTE to także doskonałe rozwiązanie dla maniaków cyfrowej rozrywki i gier online. Mogą oni grać w gry real-time o złożonej grafice. Technologia ta jest także znakomitym rozwiązaniem dla mieszkających lub pracujących w miejscach, gdzie nadal nie ma szerokopasmowego internetu stacjonarnego, bo z powodzeniem go zastępuje, zapewniając taką samą szybkość. Dzięki upowszechnianiu się LTE ceny sprzętu są już bardzo przystępne. Duży jest także ich wybór. Jeżeli jest to konieczne operator wymieni nam starą kartę SIM na taką z dostępem do sieci LTE. Jak mówi Maria Piskier z Biura Prasowego Orange Polska, technologia LTE staje się coraz bardziej dostępna w naszym kraju. Już ponad 58 proc. mieszkańców Polski może korzystać z najszybszego mobilnego internetu LTE Orange. W tej technologii pracuje obecnie 4700 stacji bazowych, a ich liczba stale rośnie.

  Z internetu LTE można korzystać w ofertach mobilnego internetu Orange dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz w wybranych ofertach abonamentowych i na kartę. A w salonach Orange do wyboru jest kilkadziesiąt smartfonów współpracujących z LTE- dodaje. Obecnie w województwie świętokrzyskim z LTE można korzystać m.in. w Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej oraz Bilczy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo