Tenis ziemny. Siedem medali młodych podopiecznych klubu z Radomia

Sylwester Szymczak
Bardzo dobry występ młodych zawodników AT Masters Radom
Bardzo dobry występ młodych zawodników AT Masters Radom archiwum
W Radomiu na kortach MOSiRu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Tenis 10 w czterech kategoriach wiekowych, do lat 6, 8, 9 i 10, w którym wystartowało prawie 40 uczestników z Radomia, Warszawy, Poznania, Kielc i Świdnika.

Organizatorem turnieju była Akademia Tenisowa Masters. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy gospodarzy, którzy wywalczyli ogółem 7 medali/3 złote, trzy srebrne i jeden brązowy/. Zwłaszcza duże uznanie należy się dwójce zawodników gospodarzy Danielowi Kwietniowi i Filipowi Bulskiemu, którzy zdominowali dwie najstarsze kategorie. Obaj wystąpili w finałach do lat 9 i 10, gdzie po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach lepszym okazał się ośmioletni Daniel Kwiecień, znakomicie prezentujący się podczas całego turnieju. Trzecie miejsce do lat 10 wśród dziewcząt zajęła Magda Szymczak a piąte Patrycja Pietrzyk. W najmłodszej mieszanej kat. do lat 6 zwyciężył najmłodszy uczestnik gospodarzy Karol Sar, drugie miejsce wywalczyła Lia Freestone. Trenerami zawodników są Katarzyna Chmielewska i Jarosław Błaszczyk.