Terytorialsi z Mazowsza zachęcają do służby w batalionie....

  Terytorialsi z Mazowsza zachęcają do służby w batalionie. Będą odwiedzać poborowych

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Stańczak

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Mazowieccy terytorialsi spotykają się z ochotnikami w siedzibach komisji lekarskich i tam zachęcają do wstąpienia do wojska.

  Mazowieccy terytorialsi spotykają się z ochotnikami w siedzibach komisji lekarskich i tam zachęcają do wstąpienia do wojska. ©Archiwum Wojsk Obrony Terytorialnej

  Na terenie całego kraju rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 26 kwietnia tego roku 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi.
  Mazowieccy terytorialsi spotykają się z ochotnikami w siedzibach komisji lekarskich i tam zachęcają do wstąpienia do wojska.

  Mazowieccy terytorialsi spotykają się z ochotnikami w siedzibach komisji lekarskich i tam zachęcają do wstąpienia do wojska. ©Archiwum Wojsk Obrony Terytorialnej

  Popularni terytorialsi będą odwiedzać również poborowych w miastach powiatowych regionu radomskiego. Żołnierze odpowiedzą na pytania potencjalnych ochotników, chcących dołączyć do Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

  Rozmowy oraz prezentacja sprzętu


  Służbę w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej pełnią zarówno żołnierze zawodowi jak też ochotnicy Terytorialnej Służby Wojskowej. W skład Brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty: 61. w Grójcu, 62. w Radomiu, 64 w Pomiechówku oraz 65 w Płocku.

  - Nasi żołnierze będą opowiadać o służbie. Będzie można się z nimi spotkać w Powiatowych Komisjach Lekarskich. Każdy ochotnik, będzie mógł uzyskać informację na temat zasad rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej. Zainteresowani będą mogli porozmawiać z żołnierzami o przebiegu służby wojskowej. Na osoby skłonne rozpocząć służbę w naszej brygadzie, będzie czekała prezentacja wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz obsługiwanego sprzętu - tłumaczy podporucznik Jolanta Maciaszek, oficer prasowy 6. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

  CZYTAJ TAKŻE: Żołnierze z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przechodzą potrzebne szkolenia


  Już można się zgłaszać


  Żołnierze będą opowiadać o służbie wojskowej, armii oraz miejscowej jednostce. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

  Przed komisją są zobowiązani stawić się mężczyźni urodzeni w 2000, a także roczniki 1995-99, które nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Tegoroczna kwalifikacja dotyczy również osób urodzonych w latach 1998-1999, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej oraz kobiet urodzonych w latach 1995-2000, posiadających kwalifikacje przydatne do służby wojskowej.

  - Potencjalni ochotnicy mieszkający w województwie mazowieckim, mogą zgłaszać się do swoich Wojskowych Komend Uzupełnień, w tym w Radomiu - dodaje podporucznik Jolanta Maciaszek.


  Doświadczony dowódca


  6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego herbu Leliwa pseudonim „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. Brygadą dowodzi pułkownik Grzegorz Kaliciak, oficer z 26-letnim doświadczeniem, uczestnik misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie. To on dowodził polskimi żołnierzami podczas słynnej bitwy, która rozegrała się w 2004 roku w irackim mieście Karbala.

  - Obecnym głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy. Mazowieccy terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną - mówi Maciaszek.

  Kiedy na Komisję?


  Powiatowa Komisja Lekarska w Radomiu urzęduje od 4 lutego do 21 marca w Centrum Medycznym Corten przy ulicy Prażmowskiego 33 A. Druga działać będzie od 18 lutego do 10 kwietnia w przychodni przy ulicy Lubońskiego 2.

  21 lutego pracę zakończy komisja w Kozienicach, w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Bohaterów Studzianek 30. Komisja w Szydłowcu będzie działać od 4 do 18 marca w Starostwie Powiatowym przy Placu Konopnickiej 7. Poborowi w Przysusze będą zgłaszać się od 12 do 25 lutego do starostwa, przy Alei Jana Pawła II 10. W Białobrzegach komisja będzie pracować od 5 do 14 marca (starostwo, Plac Zygmunta Starego 9), w Zwoleniu od 18 do 29 marca (Zespół Szkół Rolno-Technicznych przy Wojska Polskiego 78). Komisja w Lipsku będzie pracować od 1 do 9 kwietnia w internacie przy ul. Zwoleńskiej 14. Poborowi z powiatu grójeckiego będą zgłaszać się od 25 lutego do 17 kwietnia do na Strażacką 11 w Grójcu.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przysięga wojskowa 2018 w Radomiu
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Deweloper z W-wy

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo