Thabo Cele i Maciej Świdzikowski, dwaj piłkarze Radomiaka Radom zadebiutowali w ekstraklasie (ZDJĘCIA, WIDEO)

Włodzimierz Łyżwa
Maciej Świdzikowski.
Maciej Świdzikowski. radomiak.pl
Thabo Cele i Maciej Świdzikowski - to dwaj kolejni piłkarze Radomiaka Radom, którzy zadebiutowali w PKO Ekstraklasie. Debiut miał miejsce w miniony piątek, 26 listopada w meczu z Wisłą w Krakowie. Podopieczni trenera Dariusza Banasika po golu Karola Angielskiego z rzutu karnego wygrali 1:0.

Relacja z meczu Wisły Kraków z Radomiakiem Radom
Relacja live z meczu Wisły Kraków z Radomiakiem Radom
Doping kibiców Radomiaka Radom na stadionie Wisły w Krakowie.
Zwycięski gol Karola Angielskiego dał Radomiakowi trzy punkty.

W 75 minucie meczu, Wisła - Radomiak na boisku pojawił się Thabo Cele, piłkarz Republiki Południowej Afryki za strzelca gola Karola Angielskiego. Wraz z doliczonym czasem gry (pięć minut) zaliczył na boisku 20 minut. Rozegrał bardzo poprawny mecz, a w doliczonym czasie gry, po jego fantastycznym uderzeniu futbolówka trafiła w słupek.

Maciej Świdzikowski, ikona Radomiaka (już blisko 280 meczów w zielonych barwach) na placu gry pojawił się już w doliczonym czasie gry. Nie popełnił żadnego błędu.

Kilku czeka na debiut
Nadal kilku piłkarzy z szerokiej kadry Radomiaka czeka na debiut w ekstraklasie. Są to, bramkarz Mateusz Kochalski, obrońcy Mateusz Grudziński, Mateusz Bodzioch, pomocnicy Jakub Nowakowski, Kacper Pankowski, napastnik Jakub Snopczyński.

Piąte miejsce w tabeli
Po 16 kolejkach Radomiak zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów.
Najbliższe dwa mecze ligowe, podopieczni trenera Dariusza Banasika rozegrają na stadionie przy ulicy Narutowicza 9.
W niedzielę, 5 grudnia o godzinie 15 Radomiak zagra z Piastem Gliwice. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej.
W niedzielę, 12 grudnia o godzinie 17.30 Radomiak zagra z Lechem Poznań. To będzie pierwszy mecz z rundy wiosennej. W Poznaniu, padł bezbramkowy remis.
Na zakończenie tegorocznego grania Radomiak zagra z Legią w Warszawie (19 grudnia, niedziela, godzina 17.30).