Tragiczne święta na drogach w Radomskiem

  Tragiczne święta na drogach w Radomskiem

  Piotr KUTKOWSKI kutkowski@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W okresie świątecznym policjanci prowadzili wzmożone kontrole.

  W okresie świątecznym policjanci prowadzili wzmożone kontrole. © policja

  Apele o bezpieczną i trzeźwą jazdę nie poskutkowały - w okresie Świąt Wielkanocnych na drogach województwa mazowieckiego doszło do 22 wypadków, w których zginęły dwie osoby. Policjanci zatrzymali też 128 nietrzeźwych kierowców.
  W okresie świątecznym policjanci prowadzili wzmożone kontrole.

  W okresie świątecznym policjanci prowadzili wzmożone kontrole. © policja

  Policyjne działania "Bezpieczny Weekend" prowadzono od czwartku do poniedziałku. Pomimo zapowiedzi wzmożonych kontroli na drogach doszło do 22 wypadków, w tym dwóch śmiertelnych w skutkach.

  ZABICI PIESI

  Oba miały podobny przebieg - w sobotę w Mirowie Starym w powiecie szydłowieckim kierująca fiatem najechała na leżącego na jezdni 49-latka, który zginął na miejscu. Podobne okoliczności towarzyszyły tragedii, jaka wydarzyła się w poniedziałek o godzinie 21.45 w Andrzejowie w powiecie zwoleńskim na trasie numer 79 pomiędzy Zwoleniem a Garbatką.

  - 24-letnia kobieta kierując audi najechała na leżącego na drodze pieszego. 36-letni mieszkaniec gminy Policzna zginął na miejscu - relacjonował Jacek Szarpak, oficer prasowy zwoleńskiej policji.

  Prokurator zarządził sekcję, ma ona między innymi wyjaśnić, czy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Kierująca była trzeźwa. Godzinę wcześniej w Zwoleniu na ulicy Wojska Polskiego kierowca forda focusa potrącił pieszą. Kobieta doznała obrażeń, przewieziono ją do szpitala. W sumie na Mazowszu ranne zostały 23 osoby.

  Dla porównania w świąteczny weekend 2013 doszło do 18 wypadków, w których zginęła jedna osoba, 26 zostało rannych, a policjanci zatrzymali 99 nietrzeźwych kierowców.

  WYPADKI W RADOMIU

  Na drogach Radomia i powiatu radomskiego policjanci odnotowali w okresie świątecznym dwa wypadki drogowe, w których dwie osoby zostały ranne.

  - Odnotowaliśmy także 20 kolizji drogowych. Radomscy policjanci zatrzymali w tym okresie 6 nietrzeźwych kierujących. Podczas takich działań w ubiegłym roku miało miejsce 27 kolizji i 6 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych - informowała Justyna Leszczyńska z zespołu do spraw komunikacji społecznej radomskiej policji.

  W sumie na Mazowszu policjanci zatrzymali 128 nietrzeźwych kierowców. Rok wcześniej było ich 99.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo