Trener Hydrotrucku Radom na stażu w Hiszpanii. Mimo to pracuje nad budową zespołu

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Arkadiusz Lewandowski (z piłką), zostaje w zespole z Radomia
Arkadiusz Lewandowski (z piłką), zostaje w zespole z Radomia Sylwester Szymczak
Udostępnij:
Marek Popiołek, nowy trener koszykarzy Hydrotrucku Radom rozmawia z zawodnikami. Powoli odkrywane są kolejne karty. Szkoleniowiec przebywa obecnie na stażu w Hiszpanii.

Trener Popiołek po zakończonym sezonie jest jeszcze bardziej zajęty. Obecnie przebywa na Gran Canarii w Hiszpanii, gdzie bierze udział w stażu szkoleniowym. Po powrocie weźmie udział w zgrupowaniu kadry narodowej, bo przypomnijmy, jest asystentem selekcjonera reprezentacji Mike’a Taylora.

- Trener Popiołek jest bardzo zajęty, ale sporo czasu poświęca również na tworzenia naszej drużyny. Codziennie rozmawiamy bardzo dużo, staramy się wspólnie dopinać sprawy kadrowe. Mamy końcówkę kwietnia, więc z niektórymi sprawami nie musimy się tak spieszyć, choć kilka ważnych decyzji już zapadło. Rozmawiamy i wkrótce będziemy mogli zdradzić szczegóły - tłumaczy prezes klubu, Piotr Kardaś.

Z zespołem Hydrotrucku zostanie Arkadiusz Lewandowski. Młody gracz pokazał się z dobrej strony, a najbliższy sezon może być dla niego kluczowy. Władze klubu w pierwszej kolejności podjęli rozmowy z trójką miejscowych zawodników - Jakubem Zalewskim, Danielem Wallem i Filipem Zegzułą. Rozmowy prowadzi też Marcin Piechowicz, który choć z Radomia nie pochodzi, to gra tutaj kilka.

- Od wyniku rozmów z tymi zawodnikami uzależnione są też kolejne nasze ruchy. Rozpoczęliśmy też rozmowy z zawodnikami nowymi, z zewnatrz, ale tu jeszcze za wcześnie na szczegóły - zaznacza prezes Kardaś. Warto przypomnieć, że Hydrotruck już pozyskał jednego wartościowego gracza. Z zespołem związał się Amerykanin A.J English, który w przeszłości grał już w Radomiu.

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Dodaj ogłoszenie