MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa przebudowa drogi Stary Kobylnik - Siemiradz w gminie Stara Błotnica. Powiat białobrzeski wykorzystuje rządową dotację

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Droga Stary Kobylnik - Siemiradz w gminie Stara Błotnica jest poszerzana, będzie nowa nawierzchnia i pobocza.
Droga Stary Kobylnik - Siemiradz w gminie Stara Błotnica jest poszerzana, będzie nowa nawierzchnia i pobocza. Powiat bialobrzeski/Facebook
Między Starym Kobylnikiem a Siemiradzem w gminie Stara Błotnica zostanie wyremontowany ponad 3-kilometrowy odcinek drogi powiatowej. Jezdnia jest poszerzana, będzie też nowy asfalt. Prace będą kosztowały 4,1 miliona złotych, większość tej kwoty to dotacja z rządowego programu Polski Ład. Dzięki pieniądzom z tego programu powiat wyremontuje także drogi na ternie gmin Radzanów, Promna i Białobrzegi.

Trwa przebudowa drogi powiatowej Siemiradz - Stary Kobylnik w gminie Stara Błotnica

Sezon budowlany jest w pełni. Zaawansowane są też prace przy przebudowie drogi powiatowej między Starym Kobylnikiem a Siemiradzem w gminie Stara Błotnica. To jeden z projektów, które w tym roku realizuje Starostwo Powiatowe w Białobrzegach dzięki dotacji z rządowego programu Polski Ład.

Jak informuje białobrzeskie Starostwo na drodze Stary Kobylnik Siemiradz w końcowej fazie są prace ziemne, w tym wykopy rowów oraz wykończenie zjazdów do posesji i pod koroną jezdni. Dodatkowo, trwają niezbędne poszerzenia jezdni, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Zgodnie z projektem na jezdni mają być ułożone dwie warstwy asfaltu. Będą wykonane pobocza oraz zjazdy do posesji. Będzie wykonane niezbędne odwodnienie drogi.

Przebudowany będzie odcinek drogi o długości 3,3 kilometra między Starym Kobylnikiem a Siemiradzem. Koszt inwestycji to 4,1 miliona złotych. Aż 95 procent tej kwoty pokrywa dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

- To ogromne wsparcie dla naszej lokalnej społeczności. Powiat białobrzeski oraz gmina Stara Błotnica zaangażowały się w projekt, zapewniając wkład własny w równych proporcjach - po 50 procent - informuje Sylwester Korgul, starosta białobrzeski.

Będą nowe drogi w powiecie białobrzeskim. Starostwo zleciło remonty w gminach

Dotację z rządowego Polskiego Ładu Starostwo Powiatowe w Białobrzegach pozyskało w ubiegłym roku. Poza drogą Stary Kobylnik - Siemiradz w gminie Stara Błotnica remontowanych będzie jeszcze kilka odcinków dróg powiatowych na terenie wszystkich gmin powiatu białobrzeskiego.

Prace będą prowadzone na odcinkach:

  • Stary Kobylnik – Siemiradz w gminie Stara Błotnica;
  • Kadłubska Wola – Rogolin w gminie Radzanów,
  • Ocieść - Grotki w gminie Radzanów i w samym Radzanowie;
  • Szczyty – Brzeźce w gminie Białobrzegi;
  • Olszowa – Kostrzyn w gminie Wyśmierzyce;
  • Olszowa – Daltrozów w gminie Promna;
  • Adamów – Pacew w gminie Promna.

Przebudowanych ma być w sumie ponad 10 kilometrów dróg. Będzie też pięć kilometrów chodników, będą one budowane wzdłuż drogi w Daltrozowie w gminie Promna i na odcinku Szczyty - Brzeźce w gminie Białobrzegi. Całe zadanie to koszt prawie 14 milionów złotych. Około 13,6 miliona złotych Starostwo Powiatowe pozyskało z Polskiego Łady. Pozostałe pieniądze, tak zwany wkład własny wykłada powiat oraz gminy Stromiec, Stara Błotnica, Białobrzegi, Radzanów i Wyśmierzyce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Papszun ponownie trenerem Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie