Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Trwają prace budowlane w byłej szkole w Mszadli Starej. Powstanie tam klub dziecięcy

Materiał informacyjny Gmina Przyłęk


Prace budowlane w budynku po szkole podstawowej w Mszadli Starej trwają już od kilku tygodni. Powstanie tam Klub Dziecięcy „Żółwik”.


Inwestycja kosztuje ponad milion złotych. Gmina dostała aż 761 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


Remont w byłej szkole obejmuje między innymi sale dydaktyczne, łazienki, szatnie, a także stołówkę i kuchnię.


Budowlańcy mają zakończyć pracę jeszcze przed końcem wakacji. Dzięki temu dzieci będą mogły korzystać z klubu już od września.

Od kilku tygodni trwa gruntowny remont budynku po szkole podstawowej w Mszadli Starej. Inwestycja kosztuje ponad milion złotych. Do końca wakacji ma tam powstać Klub Dziecięcy „Żółwik”. Wciąż trwa nabór dzieci. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

Klub Dziecięcy powstanie w budynku po szkole podstawowej w Mszadli Starej i zapewniona będzie w nim opieka dla najmłodszych mieszkańców. Wójt Eugeniusz Andrzej Wolszczak postanowił zagospodarować placówkę, ponieważ w gminie potrzebne było takie miejsce. Warto podkreślić, że to pierwsza tego typu placówka na terenie Gminy Przyłęk.

Klub dziecięcy jest jedną z form opieki nad dziećmi do 3 roku życia. Celem funkcjonowania takiej placówki jest wsparcie rodziców w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Na terenie gminy Przyłęk brakowało do tej pory miejsc dla najmłodszych. Pomysł utworzenia tego typu placówki jest więc wyjściem naprzeciw potrzebom mieszkańców. Najmłodszymi będzie się opiekować odpowiednio przygotowana kadra.

Aby dostosować budynek po szkole, potrzebny jest gruntowny remont. Prace obejmują między innymi sale dydaktyczne, łazienki, szatnie, a także stołówkę i kuchnię. Prace mają zakończyć się w wakacje, a sam klub ruszy od 1 września tego roku.

Wciąż trwa nabór dzieci do powstającego Klubu Dziecięcego "Żółwik". Opłata za pobyt dziecka wynosić będzie 150 złotych plus opłata za wyżywienie. Płatność za wyżywienie będzie dotyczyła tylko dni, w których dziecko będzie obecne w klubie. Gmina podkreśla, że z klubu mogą skorzystać również dzieci z innych okolicznych gmin.

Urząd Gminy w Przyłęku wciąż szuka też wykwalifikowanego personelu. Zainteresowane osoby mogą składać podania, CV oraz kopie dokumentów poświadczających posiadane kwalifikacje w siedzibie Urzędu Gminy w Przyłęku lub na e-mail przylek@przylek.pl.

Przypomnijmy, że jeszcze w styczniu tego roku Gmina Przyłęk dostała bardzo duże dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch plus”, dzięki któremu rozbudowywana jest sieć żłobków i klubów dziecięcych w całym kraju. Wójt Eugeniusz Andrzej Wolszczak dostał promesę od wiceministra Kazimierza Kuberskiego. Opiewała ona na kwotę dokładnie 761 tysięcy 985 złotych. Rządowe wsparcie pokryło 75 procent kosztów inwestycji.

W WÓLCE ZAMOJSKIEJ POWSTAJE SZKOŁA SPECJALNA


Trwa remont wnętrza po dawnym gimnazjum w Wólce Zamojskiej. Prace budowlane mają się zakończyć wraz z końcem wakacji.


Niedawno zakończył się pierwszy etap remontu. W jego skład wszedł demontaż starych i zniszczonych już elementów budynku.


Prace remontowe, podobnie jak w przypadku budynku po szkole w Mszadli Starej, mają zakończyć się wraz z końcem wakacji.

Trwają prace budowlane w budynku po dawnym gimnazjum w Wólce Zamojskiej. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego zostanie tam otwarta Szkoła Specjalna dla uczniów z niepełno sprawnościami intelektualnymi i ruchowymi, a także z zespołem Aspergera i Autyzmem.

Niedawno zakończył się pierwszy etap remontu. W jego skład wszedł demontaż starych już elementów budynku, a także zerwanie podłóg. Obecnie remontowane są ściany i stawiane nowe ścianki działowe. Ma także zostać wymieniony piec w kotłowni.

- To tylko niektóre z prac niezbędnych do wykonania w tym budynku. Przypominam, iż od 1 września br. w tym budynku będzie funkcjonowała szkoła specjalna prowadzona przez Fundację „Ich Moc” - mówi Eugeniusz Andrzej Wolszczak, wójt gminy Przyłęk.

Działalność placówki nie ograniczy się jedynie do gminy Przyłęk. Z zajęć ze specjalistami będą mogły skorzystać dzieci z całego regionu. Już wkrótce ruszy nabór. Dodatkowych informacji udziela Urząd Gminy w Przyłęku pod numerem telefonu (+48) 677-30-16

URZĄD GMINY W PRZYŁĘKU DOSTAŁ DOFINANSOWANIE NA REMONT DROGI W BABINIE


Gmina Przyłęk dostała wsparcie w wysokości 75 tysięcy złotych. Przetarg na remont drogi ma zostać ogłoszony jeszcze w czerwcu.

Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował remont drogi gminnej Babin-Kolonia Babin kwotą 75 tysięcy złotych. Jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji.

Pieniądze pochodzą z programu ochrony gruntów rolnych i leśnych i pokryją kilkadziesiąt procent planowanych kosztów inwestycji. Mieszkańcy wyczekiwali tej inwestycji. Stan obecnej jezdni pozostawia wiele do życzenia. Nawierzchnia składa się przede wszystkim ze żwiru i po opadach deszczu łatwo rozmaka. Po remoncie odejdzie to w zapomnienie, w miejscu żwiru pojawi się bowiem asfalt.

W GMINIE PRZYŁĘK POWSTANIE SIEĆ ŚWIATŁOWODOWA. MIESZKAŃCY UZYSKAJĄ DZIĘKI TEMU DOSTĘP DO SZYBKIEGO INTERNETU

Mieszkańcy gminy Przyłęk już niebawem uzyskają dostęp do szybkiego internetu światłowodowego. Wszystko za sprawą współfinansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

W Ramach programu spółki FIBEE I oraz FIBEE IV wybudują otwartą sieć światłowodową, która udostępniona będzie zarówno lokalnym, jaki i ogólnopolskim dostawcom usług światłowodowych. Dotyczy to internetu oraz telewizji cyfrowej.

- Montaż światłowodów rozpocznie się za około 3-4 miesiące. Wszystkie informacje przekazaliśmy sołtysom podczas rady gminy. Sieć światłowodowa będzie otwarta dla wszystkich operatorów, zatem ceny za internet będą zależne od konkretnego dostawcy - informuje Eugeniusz Andrzej Wolszczak, wójt gminy Przyłęk.

Wójt Eugeniusz Andrzej Wolszczak zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy chcą sprawdzić, czy ich adres jest objęty projektem i uzyska dostęp do usług światłowodowych na stronę internetową: www.getfibre.pl.

GMINA PRZYŁĘK Z DOTACJĄ NA WYWÓZ ODPADÓW ROLNICZYCH

Gmina Przyłęk otrzymała oczekiwaną od dłuższego czasu dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na odbiór i unieszkodliwienie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań typu Big Bag.

Tego typu śmieci pochodzące z produkcji rolnej są dużym problemem dla wszystkich rolników, bowiem nie są odpadami komunalnymi przez co nie mogą być odbierane w ramach zwykłych umów na wywóz śmieci. Dotacja pomoże mieszkańcom gminy pozbyć się zalegających śmieci. Warto podkreślić, że obejmuje ona całą kwotę ich wywozu.

W pierwszym etapie prowadzona była zbiórka folii rolniczych i opakowań typu big bag. W czerwcu, lipcu i sierpniu będą odbierane pozostałe odpady.

DO OŚRODKÓW ZDROWIA W PRZYŁĘKU I ZAŁAZACH TRAFI WYPOSAŻENIE MEDYCZNE ZA 60 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Gmina Przyłęk dostała 60 tysięcy złotych dofinansowania od Fundacji Enea na doposażenie Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Załazach i Przyłęku.

Do placówek trafi sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie. Za otrzymane pieniądze zostanie zakupiony stołek oraz unit stomatologiczny umożliwiające wykonywanie wielu zabiegów dentystycznych, komfortowy fotel ginekologiczny, detektor tętna płodu, defibrylator, dwie leżanki dla pacjentów, urządzenie EKG, a także dwie lampy bezcieniowe oraz drobniejsze urządzenia jak wagi i termometry bezdotykowe.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3