Trzeci medal radomian w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce!

/sid/
Jakub Smoliński z ZTE Radom wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce w biegu na 400 metrów przez płotki. J. Stobiecki
Jakub Smoliński z ZTE Radom wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce w biegu na 400 metrów przez płotki. To trzeci medal wywalczony w Toruniu przez radomskich lekkoatletów.

Smoliński, brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Polski, awansował do finału zmagań seniorów z ósmym wynikiem eliminacji.

- Wiemy, gdzie popełnił błąd i wiemy jak go naprawić - zapewniał po eliminacjach Ireneusz Zgrzebnicki, trener ZTE. - W finale powinno być lepiej.

Radomski lekkoatleta w finale pobiegł znacznie lepiej niż w eliminacjach. Poprawił rekord życiowy i z wynikiem 51,86 sekundy wywalczył brązowy medal. Na mecie, podobnie jak w czasie młodzieżowych mistrzostw, wyprzedził 0,02 sek. Pawła Gwiazdonia z AZS AWF Katowice. To trzeci medal radomskich lekkoatletów, wywalczony w czasie trwających w Toruniu mistrzostw. Wcześniej złoty medal zdobyła kulomiotka Agnieszka Dudzińska, a srebrny chodziarka Katarzyna Kwoka.