Trzecia liga. GKS Wikielec - Pilica Białobrzegi 0:2. Dwa gole Konrada Paterka. Bardzo ważna wygrana podopiecznych trenera Mariusza Sawy

Włodzimierz Łyżwa
Konrad Paterek, strzelec dwóch goli dla Pilicy w meczu z GKS Wikielec.
Konrad Paterek, strzelec dwóch goli dla Pilicy w meczu z GKS Wikielec. pilica białobrzegi
W meczu trzeciej ligi, Pilica Białobrzegi wygrała na wyjeździe z GKS Wikielec 2:0. Dwa gole dla naszego zespołu strzelił Konrad Paterek.

GKS Wikielec - Pilica Białobrzegi 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Konrad Paterek 54 z wolnego, 0:2 Konrad Paterek 80.
Pilica: Natorski – Kencel, Żurawski, Walasek, Klinicki, Zawadzki, Michalski, Korczakowski (59 Rawski), Muniak (46 Winiarski), Pankowski (69 Bykowski), Paterek

W meczu z Wikielcem z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Adrian Karasek, Olaf Uziębło, Kamil Czarnecki oraz Bartłomiej Niedziela. Po pauzie za nadmiar kartek wrócili zaś Maciej Kencel oraz Bartłomiej Michalski.

W 54 minucie na 17 metrze Bartosza Zawadzkiego sfaulował jeden z graczy Wikielca. Arbiter za to zagranie ukarał żółtą kartką gracza GKS. Ten jednak mocno protestował i za niesportowe zachowanie ujrzał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną i musiał udać się do szatni. Do piłki podszedł Konrad Paterek i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.
W 80 minucie, Damian Winiarski zagrał prostopadłą piłkę do Konrada Paterka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wikielca, strzałem lobem wpakował piłkę do siatki.
Po tym golu było jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia kolejnych bramek, jednak bramkowało dokładności przy wykończeniu akcji. Wynik nie uległ zmianie i Pilica mogła cieszyć z pierwszego triumfu wyjazdowego w rundzie wiosennej.
W następnym spotkaniu ligowym Pilica zmierzy się u siebie z liderem Legionovią Legionowo. Mecz rozegrany zostanie w środę 27 kwietnia o godzinie 17.
Była to bardzo ważna wygrana podopiecznych trenera Mariusza Sawy w walce o utrzymanie się w trzeciej lidze.