Trzecia liga. Kompromitacja Pilicy Białobrzegi. Wysoka przegrana z Jagiellonią II Białystok (ZDJĘCIA Z MECZU)

Włodzimierz Łyżwa
W meczu czternastej kolejki trzeciej ligi, Pilica Białobrzegi przegrała ... 2:8 Jagiellonią II Białystok.

Pilica Białobrzegi - Jagiellonia II Białystok 2:8 (1:3)
Bramki: Damian Winiarski 24, Marcin Bykowski 70 karny - Hubert Karpiński 10, 54, 71, 78, Oliwier Wojciechowski 14, Martin Kostal 45, Michał Surzyn 58, 73.
Pilica: Adamczyk - Niedziela, Walasek, Żurawski, Klinicki, Paterek (64 Bykowski), Michalski, Zawadzki, Dobkowski, Winiarski, Czarnecki (55 Imiołek).

Trzeciej kolejnej porażki doznali piłkarze Pilicy Białobrzegi. Podopieczni trenera Tomasza Grzywny do mecz z rezerwami Jagielloni przystąpili mocno osłabieni. Za żółte kartki nie zagrali, Maciej Kencel i Marcin Rawski. Kontuzjowani są, Adrian Karasek i Igor Korczakowski. Tuż przed meczem niedyspozycję zgłosił Olaf Uziębło.
Zaledwie po kwadransie gry, goście prowadzili już 2:0. Najpierw gospodarze chcieli złapać na spalonego gracza Jagiellnii, Huberta Karpińskiego, ale to się nie udało i gracz gości w sytuacji sam na sam pokonał strzałem lobem Flipa Adamczyka. Drugą bramkę goście zdobyli w zamieszaniu podbramkowym. W 24 minucie odżyły nadzieje na dobry wynik, bo Damian Winiarski w sytuacji jeden na jednego pokonał bramkarza Jagi. W ostatniej akcji pierwszej połowy, Martin Kostal popisał się technicznym strzałem z 16 metrów, po którym piłka wpadła do bramki.
Druga połowa to fatalna postawa białobrzeskiej drużyny. Od 84 minuty Pilica grała w "10" po tym jak czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym otrzymał Filip Adamczyk. W bramce stanął zawodnik z pola Bartosz Zawadzki, bo Pilica zgodnie z regulaminem nie mogła dokonać zmiany bramkarza, tak by na boisku mógł się pojawić rezerwowy golkiper Oskar Natorski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0