Trzecia liga. Pilica Białobrzegi przegrała z liderem tabeli, Legionovią w Legionowie

Włodzimierz Łyżwa
Pilica Białobrzegi
W meczu trzeciej ligi, lider tabeli Legionovia Legionowo pokonał 3:1 wicelidera tabeli Pilicę Białobrzegi. Jedynego gola dla Pilicy strzelił, Jan Imiołek.

Legionovia Legionowo – Pilica Białobrzegi 3:1 (1:0)
Bramki: Konrad Zaklika 33, Dariusz Zjawiński 68, Daniel Smuga 90 – Jan Imiołek 66
Pilica: Adamczyk – Kencel (65 Niedziela), Walasek, Karasek, Uziębło, Rawski (65 Imiołek), Michalski, Zawadzki (86 Bykowski), Winiarski (65 Żurawski), Paterek, Czarnecki.

Pilica Białobrzegi do meczu z Legionovią zagrała bez Igora Korczakowskiego i Kacpra Klinickiego. Po krótkiej przerwie w bramce wystąpił Filip Adamczyk.
Całe spotkanie rozgrywane było w dość ekstremalnych warunkach przy nieustannie padającym deszczu. W 33 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował jeden z graczy Legionovii zagrał w pole karne do dobrze ustawionego Konrada Zakliki, który strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. W 40 minucie Pilica mogła wyrównać, jednak piłka po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Damiana Winiarskiego została dobrze wybroniona przez golkipera gospodarzy.

W 65 minucie Tomasz Grzywna, trener Pilicy zdecydował się na trzy zmiany. W miejsce Damiana Winiarskiego, Marcina Rawskiego i Macieja Kencela weszli Wiktor Żurawski, Bartłomiej Niedziela oraz Jan Imiołek. Chwilę później ten ostatni bardzo dobrze znalazł się w polu karnym gospodarzy i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Jednak radość Pilicy nie trwała zbyt długo. W 68 minucie dobra akcja gospodarzy, którzy kilkoma podaniami znaleźli się przed bramką Pilicy, a tam doświadczony Dariusz Zjawiński w dobrej sytuacji pokonał Filipa Adamczyka. Po stracie gola Pilica próbowała odrobić straty. Dobrą okazję z rzutu wolnego miał Konrad Paterek, jednak po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. W samej końcówce, Pilica zaatakowała bardzo odważnie i nadziała się na kontrę gospodarzy, którą Daniel Smuga zamienił na trzeciego gola.
W najbliższej kolejce Pilica zmierzy się na własnym stadionie z innym beniaminkiem trzeciej ligi Wissą Szczuczyn. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25 września o godzinie 16.