Trzecia porażka Uniwersytetu Radom na zapleczu ekstraklasy

Michał Nowak
Uniwersytet Radom przegrał na wyjeździe z Moto-Jelcz Oława w meczu 4. kolejki pierwszej ligi. Tadeusz Klocek
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom doznali trzeciej porażki w sezonie 2017/2018 na zapleczu ekstraklasy. Tym razem przegrali z Oławie.

Moto-Jelcz Oława - KS Uniwersytet Radom 29:24 (15:14)

Zeszłoroczny triumfator rozgrywek drugiej ligi, który w ubiegłym sezonie nie zaznał goryczy porażki, na początku sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej nie radzi sobie niestety już tak dobrze.

Podopieczni trenera Mariusza Greli co prawda na inaugurację pokonali MKS Wieluń, ale w trzech następnych spotkaniach wiodło im się już gorzej. Doznali porażek z MTS Chrzanów oraz Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Do Oławy jechali z nastawieniem na trudny pojedynek, ale z nadzieją na powrót do Radomia z kompletem punktów. Niestety Uniwersytet doznał kolejnej porażki i wrócił do domu z zerowym dorobkiem.

Do przerwy podopieczni trenera Mariusza Greli przegrywali różnicą zaledwie jednej bramki. W drugiej połowie jednak nie tylko nie dogonili rywali, ale przeciwnicy powiększyli przewagę i ostatecznie zwyciężyli 29:24. Po czterech spotkaniach, radomianie plasują się obecnie na dwunastym miejscu w ligowej tabeli zaplecza ekstraklasy. Za tydzień zagrają u siebie z Viretem Zawiercie.