Trzy medale radomian w halowych mistrzostwach w lekkiej atletyce juniorów

/sid/
Mariusz Żak (z lewej) z ZTE Radom zdobył srebrny medal halowych mistrzostw Polski juniorów w biegu na 800 m archiwum
Trzy medale, jeden złoty i dwa srebrne, wywalczyli radomscy lekkoatleci w czasie rozegranych w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych.

Nie zawiodła największa faworytka w gronie radomian, Aneta Rydz z ZTE Radom. W konkursie skoku wzwyż juniorek, jako jedyna pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 180 centymetrów i zdobyła kolejny złoty medal w karierze. Druga z radomianek startująca w finale skoku wzwyż, Natalia Kowalczyk, zajęła 7. miejsce z wynikiem 162 cm.

Zgodnie z oczekiwaniami, radomskich lekkoatletek, nie zabrakło w finale biegu na 60 metrów przez płotki. W rywalizacji juniorek Natalia Kunz, finiszowała z czasem 9,25 sekundy na 2. miejscu, zdobywający tym samym srebrny medal. Szóste miejsce w finale zajęła jej klubowa koleżanka Martyna Nowak z czasem 9,74 sek. W biegu na 800 metrów juniorów bardzo dobrze pobiegł Mariusz Żak z ZTE, zdobywając srebrny medal z czasem 1 min. 59,41 sek. Bliski sprawienia niespodzianki i wywalczenia medalu był Krzysztof Olczykowski. W konkursie trójskoku juniorów młodszych, radomianin do przedostatniej serii zajmował z wynikiem 13,24 m, trzecie miejsce. W ostatniej serii wyprzedził go Szymon Wandzel z MKS Żywiec, oddając skok na odległość większą o 12 centymetrów.

Kamila Drabik z Orląt Radom w rywalizacji juniorek młodszych w biegu na 200 metrów awansowała do finału B. Ostatecznie z czasem 26,69 sek., zajęła 8. miejsce w mistrzostwach. Na 6. miejscu rywalizację juniorek młodszych w pchnięciu kulą ukończyła Maja Neska z ZTE z wynikiem 12,88 m. W kończącym mistrzostwa biegu na 2000 m juniorów młodszych, Mateusz Kaczor ze Starówki Radom zajął 5. miejsce, a Bartłomiej Wójcik z ZTE, 15. miejsce.