Tymex Liga Okręgowa. 28. kolejka. Proch Pionki wysoko wygrywa. Trzy gole Hebdy z Gracji Tczów. Zobacz wyniki i tabelę

Stanisław Wróbel
Sławomir Sijer
Wielka radość w Pionkach po zwycięskim meczu z Królewskimi Jedlnia. Więcej na kolejnych zdjęciach Proch Pionki
W 28.kolejce Tymex Ligi Okręgowej ciekawie było na wielu boiskach. Bardzo zacięte były derby Radomia w których Centrum wygrało 2:1 Młodzikiem. Na uwagę zasługuje strzelecki popis Hebdy z Gracji Tczów, który strzelił trzy gole.

Oto wyniki rozgrywanej w sobotę i niedziele, 3 i 4 czerwca, 28.kolejki Tymex Ligi Okręgowej

Gracja Tczów – Pilica Nowe Miasto Nad Pilicą 5:2 (2:1)
Bramki dla Gracji: Hebda 42, 62, 90+4, Starzyk 27, Chmurzyński 90+1.

Gracja: Zenka – Jeżmański, Karasiński K. Odzimkowski, L. Glegula (Woźniak 70)Kosowski (K. Wolszczak 60), J. Glegula (Ćwikła 70), Starzyk (Chmurzyński 60)Kopeć (Stawczyk 65).

Mecz toczył się przy przewadze Gracji. Wyjątkowa skutecznością popisał się zdobywca trzech goli, Hebda.

Radomiak II Radom- Powiślanka Lipsko 2:2(1:1)

Proch Pionki- Królewscy Jedlnia 4:0(3:0)
Bramki: Michał Bojek - dwie w 10 i 39 minucie, Daniel Abaa w 37 i Tomasz Janiszewski w 61.
Proch: Wójcik (82’ Wałęka) – Bojek (67’, Szczepański), Kapusta , Iwanowski, Szewczyk – Kubryn (65’ J.Drab), Gromski (57’ Kołodziej), Denkiewicz, Gil (66’, Strzelecki) – Abaa (66’, Więcek) – Janiszewski (82’, Wrochna)..
Królewscy: Mazurek – Mąkosa, Pietrzyk, Kowalkowski, Kędzior (46’, Lis) – Klimkowski, Gębczyk, Kruk, Jurczak, Wąsik – Skalski..

Ostatni w tym sezonie mecz na własnym boisku piłkarze Prochu podkreślili efektownym zwycięstwem. W sobotę na ławce zabrakło trenera Pawła Góraka, którego zatrzymały sprawy zawodowe. Pod jego nieobecność zespół prowadził Marcin Skóra, trener juniorów rocznik 2007. Mecz sędziowała pani Katarzyna Kupidura. Po wygranej w derbowym starciu z Królewskimi drużyna Prochu Pionki jest obecnie najlepiej punktującym zespołem rundy wiosennej w Tymex Lidze Okręgowej. Graczem meczu został strzelec dwóch bramek - Michał Bojek, który grał na pozycji lewego obrońcy.

Tak mecz podsumował Emil Kapusta, kapitan Prochu Pionki

A tak Karol Gębczyk z Królewskich Jedlnia

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Proch Pionki - Królewscy Jedlnia

Centrum Radom- Młodzik 18 Radom 2:1(1:1)
Derby Radomia nieoczekiwanie były dość wyrównane

Mazowsze Grójec – Orzeł Wierzbica 1:5 (0:1)
Bramki dla Orła: Igor Jarząbek 35, Dziurzyński 60, 70, P. Jaworski 75, samob. 50.

Orzeł: Przytuła – B. Ankurowski, P. Ankurowski, I. Jarząbek, Więcasze4k, Kosela, Spadło, Woźniak, Wójcik, P. Jaworski, Dziurzyński.

Drużyna Orła cały tydzień przygotowywała się do tego meczu i udało się odnieść cenne zwycięstwo. W 1 połowie grę prowadzili gospodarze, częściej byli przy piłce, ale gola zdobyli goście. Na początku drugiej połowy padł gol samobójczy, który ustawił mecz. Piłkarze Mazowsza rzucili się do ataków, a piłkarze Orła nastawili się na szybkie kontry. - Mamy jasny cel: wygrać do końca tyle meczów ile się da i po trochu go realizujemy – powiedział trener Orła Rafał Stąpór.

KS Warka – Szydłowianka Szydłowiec 2:0 (0:0)
Bramki strzelili: Pudzianowski 79 i Madej 86.

KS Warka: Wołczewski – Potrzebowski, Jasnoch, D. Madej, Malinowski, Witkowski, Antos, Lenarczyk, Pudzianowski, Grodzki, M. Madej.

Mecz wyrównany do momentu gdy gospodarze strzelili pierwszą bramkę. Kilka minut potem dołożyli drugą i mecz się rozstrzygnął. Wygrana Warki to spore niesodzianka.

Jodła Jedlnia-Letnisko-Gryf Policzna 5:0

Pauzowała: KS Stara Błotnica