Tymex liga okręgowa. Oronka Orońsko ukarana walkowerem za mecz z Drogowcem Jedlińsk

Włodzimierz Łyżwa
Piłkarze Oronki Orońsko zostali ukarani walkowerem za mecz z Drogowcem Jedlińsk. radomsport.pl
Komisja Gier Radomskiej Delegatury Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zweryfikowała mecz Tymex Ligi Okręgowej pomiędzy Drogowcem Jedlińsk i Oronką Orońsko jako walkower dla tej pierwszej drużyny. Na boisku padł wynik 2:3 na korzyść Oronki, ale w zespole tym wystąpił nieuprawniony zawodnik, stąd kara walkowera.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Oronki. Szybko okazało się jednak, że zgodnie z regulaminem, nie powinien wystąpić w tym spotkaniu Albert Pietralski, ponieważ miał na koncie osiem żółtych kartek, a w takim przypadku z automatu musi pauzować w jednym meczu. Wspomniany zawodnik zagrał jednak od pierwszej do ostatniej minuty.

Druga nasza drużyna, Szydłowianka Szydłowiec w tej kolejce wygrała 2:0 na własnym boisku z Pilicą Nowe Miasto nad Pilicą.

Pandemia koronawirusa mocno daje się we znaki piłkarzom Tymex Ligi Okręgowej. Najpierw była zimowa przerwa, potem w marcu rozegrano jedną kolejkę, po czym nastąpiła czterotygodniowa przerwa.
Już wiadomo, że najbliższe mecze zaplanowane na weekend 17-18 kwietnia, również się nie odbędą. Pocieszający jest fakt, że Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę i przychyliło się do licznych apeli i dopuszcza możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Po 19 kwietnia wracają rozgrywki młodzieżowe, ale na razie przy pustych trybunach. Na 21 kwietnia zaplanowano również mecze ligi okręgowej i klasy A oraz B. Wówczas mecze mają się odbywać już zgodnie z prawem, choć nadal bez udziału kibiców.

Pierwsze mecze okręgówki mają się odbyć, w środę, 21 kwietnia. Wówczas ma być rozegrana 21 kolejka z 3 kwietnia.