Tymex Liga Okręgowa. Sobotnie mecze już z kibicami. Wyniki 28 kolejki

Sylwester Szymczak
Orzeł gra z Zawiszą
Orzeł gra z Zawiszą archiwum
W sobotę zaplanowanych zostało siedem spotkań 28 kolejki Tymex Ligi Okręgowej. Wreszcie na stadionach pojawią się kibice. Wyniki meczów podajemy na bieżąco.

Orzeł Wierzbica - Zawisza Sienno 4:1 (2:0),
Bramka: P. Rogala 3, Jaworski 23, P. Ankurowski 62, Jęczyński 88 dla Orła
Orzeł: Przytuła - Rogala, Kosela, Dziurzyński, Jaworski, Woźniak, Więczasek, P. Ankurowski, Jarząbek, B. Ankurowski, Szczepanik.
Zawisza: Lis - Lasocki, Popławski, Kubiak, Tusiński, Kotwa, Sobczyk, Sito, Swat, Borcuch, Mlynek.
Zawisza do Wierzbicy pojechał w mocno osłabionym składzie, w tym między innymi bez braci Sebastiana i Michała Klausów. Orzeł przeważał od poczatku stworzył sobie sporo okazji, a goście trafili dopiero w 80 minucie przy stanie 3:0.

LKS Promna - Jodła Jedlnia-Letnisko 4:0 (2:0),
Bramki: Sosnowski 25, Jadacki 33, Ostrowski 65, Grzeszak 85.

Enea Energia Kozienice - Gryf Policzna 0:0
Energia: Majos - Piasek, Pietrzyk, Wasilewski, Śliwiński, Walisiewicz, Kalinka (72 Leszczyński), Czerwiński (83 Korzeń), Kołodziejczyk (55 Skowroński), Książek, Strzelczyk (60 Pacocha).
Gryf: Kuliński - Gajda Prokop, Kowalkowski, Jędra, Markowski, Mirka, Singa, Wójcik, Marchewka, Ćwiklak.
Liderująca Energia choć przeważała, to nie mogła sobie poradzić z dobrze grającą defensywą z Policznej. Ostatecznie skończyło się niespodzianką.

Powiślanka Lipsko - Szydłowianka Szydłowiec 3:0 (1:0),
Bramka: Spychaj 40, Król 65, Nogaj 84
Powiślanka: Wielgoszewski - Zięba Bajor, Cieciura, Król, Mikołajek, Nogaj, Ogonowski, Spychaj (83 Bzikot), Spyra, Swat.
Szydłowianka: Sitek - Nowek, Pawelec, Zieliński, Glibowski, Kobel, Rak, Pakholok, Czarnecki, Duda, Sadza.
Na trybunach stawiła się spora grupa kibiców. Żywiołowy doping i oprawa, to coś, co fani piłki nożnej lubią najbardziej. Bramka dla Powiślanki wpadł po dośrodkowaniu strzale głową w 40 minucie. Tuż po zmianie stron, to Szydłowianka miała dwie świetne okazje, aby zdobyć wyrównującą bramkę.
W 65 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony, Król zamykał akcję na drugim słupku i mocnym strzałem po ziemi podwyższył rezultat.
OBSZERNA FOTOGALERIA TUTAJ

Zwolenianka Zwoleń - Zodiak Sucha 1:2 (0:0), (mecz w Suchej),
Bramki: Zdżalik - Sadzik, Wójcik 89
Zwolenianka: Krawczyk - Sowa (Kusio), Trojanowski, Piskorz, Gryczka, Furga, Grabowski, Wójcik (Zdżalik), Stępniewski, Walaszczyk, Kwaśnik (Kiraga)

Iłżanka Kazanów - Pilica Nowe Miasto 2:3 ,

Drogowiec Jedlińsk - Królewscy Jedlnia 2:0,
Bramki: Nowakowski 3, Kobylarczyk 16
Drogowiec: Samb - Rabiński, Mortka, Małkowski (42 Figarski), Rdzanek, Zenik (84 Woźniak), Kobza, Dobosz (75 Golec), Kharchuk (69 Płaskocińsk), Kobylarczyk, Nowakowski (60 Pawelec).
Królewscy: Mazurek - Cierzuch, Dąbrowski, Warchoł, Kędzior (72 Wąsik) - Sałek, Trzos, Glushko, Rolnik - Jurczak, Machnio (55 Skalski).
W 18 minucie Małkowski nie wykorzystał dla Drogowca rzutu karnego. Z kolei w 90 minucie rzutu karnego dla Królewskich nie wykorzystał Sałek. Jego strzał obronił Pepe Samb.

Oronka Orońsko - Centrum Radom 4:1 (2:0),
Bramki: Lech 10, Kumoch 28, Zepchło 72, Bursa 78.