Tymex Liga Okręgowa. Wyniki 5 kolejki. Ciekawy mecz w Radomiu. Centrum ograło Proch. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Centrum - Proch
Fragment meczu Centrum - Proch Sylwester Szymczak
W sobotę rozegranych zostało dwa spotkania w ramach Tymex Ligi Okręgowej. W niedzielę kontynuacja piatej kolejki.

Gryf Policzna - Młodzik 18 Radom 4:0 (1:0),
Bramki: Marchewka 43, 57, P. Kiełbasa 73, Ćwiklak 86.
Kolecki - Lasota (80. Kalita), Kamionka, Molga, Chyra, Leśniewski, Pionka (80. Mąkosa), Rogowski (77. Kozakiewicz), Jopek (66. Szydło), Żyła (72. Karpiński), Tryliński (62. Sambor).
- Pierwsza połowa graliśmy dobrze, ale nic nie chciało wejść. Przed przerwą udało się otworzyć worek z bramkami. Samo spotkanie na bardzo dobrym poziomie. Młodzik mimo wysokiego wyniku grał piłką, wybiegany zespół grał bardzo dobrze -mówił nam Dariusz Kęska, trener Gryfu.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Radomiak II Radom 2:5 (2:5)
Bramki: Lipka, Wieczorek - Feliks 3, Łukasik, Korzeniecki dla Radomiaka
Kilku zawodników, którzy nie załapali się do kadry meczowej na ekstraklasowy mecz z Wisłą Płock, stanowiło o sile Radomiaka. Goście już do przerwy zapewnili sobie wygraną.

Centrum Radom - Proch Pionki 4:1
Bramki: Strzelecki 2, 44, Zakrzewski 12 z karnego, Tworek 58 - Szczepański 17
Centrum: Kula – Kasprzyk, Wiatrak, Chudziński, Grylak, Strzelecki, Więcaszek, Tworek, Jedynak, Tworzewski, Zakrzewski.
Proch: Prasek – Szewczyk, Kapusta, Iwanowski, Bojek, Kubryn, Abaa, Drab – Kołodziej, Więcek, Szczepański.
Rewelacyjny mecz w wykonaniu gospodarzy, którzy wysoko rozprawili się z Prochem. Wydawało się, że to goście będą faworytem tego spotkania, ale trzeba zaznaczyć, że na sztucznej murawie, przy padającym deszczy, to ekipa z Radomia czuła się lepiej. Już po 12 minutach było 2:0. Goście odpowiedzieli bramką kontaktową, ale Centrum przed przerwą miało jeszcze dwie świetne okazje. Po zmianie stron Igor Tworek podwyższył rezultat z rzutu wolnego, a kilka chwil wcześniej słupek uratował przyjezdnych przed stratą gola. Centrum madrze grało w obronie, nie pozwalało na zbyt wiele zawodnikom Prochu.

SKS Potworów - Orzeł Wierzbica 0:6
Bramki: Gołda 2, I. Jarząbek 2, Woźniak, Warda.
Orzeł: Przytuła - B. Ankurowski, Więczasek, I. Jarząbek, R. Jarząbek, Rogala, Wójcik, Woźniak, Dziurzyński, Jaworski, Gołda.

Pilica Nowe Miasto - Powiślanka Lipsko 2:1 (1:0) ,
Bramka: Płodzik 13 z karnego, Pędzikowski 63 - Bajor 72
Powiślanka: Wilk - Cieciura, Bzikot, Szczerba, Spyra, Bajor, Mikołajek, Spychaj, Król, Nogaj, Pacek.

Gracja Tczów - Mazowsze Grójec 2:1 (0:1)
Bramki: Korcz 90+1 z karnego, 90+4 - Prasek 17
Gracja: Wargacki - Woźniak, Korcz, Oleksik, Gleguła Ł., Starzyk (Chmurzyński 85), Ogonowski, Gleguła J. (Szczepański 80), Stawczyk (Walaszczyk 55), Kopeć, Hebda.
Gracja przechyliła szalę zwycięstwa, zdobywając dwa gole w samej końcówce meczu!

KS Błotnica Stara - KS Warka 1:3,
Bramki: Rogoliński 27 z karnego - Dąbek 13 z karnego, Madej 86, 90.

Królewscy Jedlnia - Szydłowianka Szydłowiec 0:3 (0:1),
Bramki: Duda 38, Szczepanik 59, Stępnik 82
Królewscy: Mazurek - Siek, Tkaczyk, Warchoł, Kruk, Sałek, Dąbrowski (77 Okoń), Gębczyk, Lis (46 Banaszek), Wąsik, Rolnik (69 Klimkowski).
Szydłowianka: Drej - Kumoch, Zieliński (73 Pawelec), Kobel, Adamczyk, Wnuk, Duda, Szczepanik, Sadza (69 Bartosik), Czarnecki, Skowroński (60 Stępnik).