Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie mogą zwiedzać muzea i korzystać z ofert instytucji kulturalnych za złotówkę. Zobacz szczegóły programu

Janusz Petz
Janusz Petz
Oferta skierowana jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Oferta skierowana jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Muzeum Wsi Radomskiej
1 złotówkę brutto kosztuje bilet, który muszą zapłaci uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych za zwiedzanie samorządowych muzeów, pod warunkiem, że szkoła złoży formularz zgłoszeniowy udziału w programie „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

Uczniowie mogą zwiedzać muzea i korzystać z ofert instytucji kulturalnych za 1 złotówkę

Bilety za symboliczną złotówkę dotyczą też uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych w instytucjach kultury podległych samorządowi województwa mazowieckiego. „Kulturalna szkoła na Mazowszu” to program opracowany przez Departament Kultury Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Jest to propozycja dla zorganizowanych grup szkolnych i ich opiekunów. Warunkiem przystąpienia do programu jest złożenie przez szkołę zgłoszenia w formie papierowej lub elektronicznej w przypadku zwiedzania muzeum, oraz wcześniejszego dokonania rezerwacji terminu (online, wraz z potwierdzeniem numeru rezerwacji) w przypadku chęci udziału w lekcji muzealnej.

Planowany termin realizacji programu: od 16 maja do 31 grudnia 2022 roku. Oferta instytucji kultury, dostępna w ramach Programu może dotyczyć wyłącznie przedsięwzięć własnych instytucji kultury, z wyłączeniem projektów mających charakter okazjonalny. W sumie w programie uczestniczy 28 placówek instytucji kultury na całym Mazowszu. Z regionu radomskiego na liście są Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Oczywiście uczniowie szkół w regionie radomskim będą korzystać z symbolicznej opłaty również w przypadku wycieczek do placówek kulturalnych poza naszym regionem. Tutaj ciekawych propozycji jest dużo. Można na przykład pojechać na spektakl do Teatru Polskiego imienia Arnolda Szyfmana w Warszawie albo odwiedzić siedzibę Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze imienia Tadeusza Sygietyńskiego albo Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielka akcja Lasów Państwowych : #sadzimMY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie